Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Gert Vande Broek: Po sukcesie w ME ciąży na nas większa presja

Gert Vande Broek: Po sukcesie w ME ciąży na nas większa presja

fot. Łukasz Krzywański

- Błędem byłoby myślenie, że w turnieju nie będą liczyły się drużyny Hiszpanii czy Szwajcarii. Już teraz myślimy o pierwszym meczu, z Hiszpankami, tylko to się teraz liczy - mówi Gert Vande Broek, trener Belgijek.

Belgijski zespół będzie bez wątpienia najgroźniejszym przeciwnikiem polskiej drużyny podczas kwalifikacji do MŚ w Łodzi. – Po brązie zdobytym w mistrzostwach Europy ciąży na nas większa presja. Oczy wielu skierowane są w naszym kierunku. Musimy jednak pamiętać, że to od nas zależy czy wywalczymy awans. Należy skoncentrować się na każdym kolejnym meczu – mówi Gert Vande Broek, szkoleniowiec Belgijek. – Nie wiemy do końca czego możemy się spodziewać. Na pewno gospodynie będą bardzo groźnym rywalem – prognozuje trener.

Oprócz biało-czerwonych, zespół Vande Broeka zmierzy się z Hiszpankami i Szwajcarkami. – Błędem byłoby myślenie, że w turnieju nie będą liczyły się drużyny Hiszpanii czy Szwajcarii. Już teraz myślimy o pierwszym meczu, z Hiszpankami, tylko to się teraz liczy. Nie możemy myśleć już teraz o spotkaniu z reprezentacją Polski – zauważa szkoleniowiec. – Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do turnieju, chociaż nie ukrywam, że nie było zbyt wiele czasu – dodaje.

Tuż przed turniejem reprezentacja Belgii zmierzyła się trzykrotnie z holenderską drużyną. Dwa pojedynki padły łupem "Oranje". – Mecze z Holenderkami sprowadziły nas na ziemię. Musimy zdać sobie z tego sprawę, że na boisku tworzymy kolektyw. Nie da rady wygrać indywidualnościami, chociaż oczywiście mamy wiele utalentowanych młodych siatkarek, lecz każda z nich musi jeszcze dojrzeć, by gra wyglądała lepiej – kończy Vande Broek.źródło: inf. własna, sporza.be

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved