Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Aleksander Śliwka: Możemy być naprawdę silną ekipą

Aleksander Śliwka: Możemy być naprawdę silną ekipą

fot. archiwum

- Myślę, że mieliśmy najrówniejszą drużynę ze wszystkich występujących na turnieju. W każdym ze spotkań graliśmy w innym ustawieniu - mówił po zwycięstwie w turnieju świątecznym w Hiszpanii Aleksander Śliwka, reprezentant Polski juniorów.

W Hiszpanii nie mieliście sobie równych i wygraliście wszystkie spotkania. Co okazało się kluczem do zwycięstwa?

Aleksander Śliwka: – Myślę, że mieliśmy najrówniejszą drużynę ze wszystkich występujących na turnieju. W każdym ze spotkań graliśmy w innym ustawieniu i składzie personalnym, a mimo to udało się czterokrotnie zwyciężyć.

Jednak nie obyło się bez sporej ilości błędów własnych, szczególnie w ataku i na zagrywce. Z czego to wynikało?– Problem ten pojawiał się po naszej stronie głównie w setach przegranych. Wiemy dzięki temu, nad czym musimy pracować na treningach, aby stawać się lepszą drużyną z każdym kolejnym dniem. Gdy wyeliminujemy błędy własne, możemy być naprawdę silną ekipą.

Która z trzech reprezentacji w Guadalajarze sprawiła wam najwięcej problemów?

– Hiszpania – gospodarz, własna hala, tłumy kibiców i pomagające ściany. Nie jest łatwo wygrywać z takimi zespołami. Dodatkowo to drużyna dobrze ułożona technicznie i taktycznie. Udało nam się jednak przełamać ich napór w obu meczach – grupowym i finałowym.

Skład, który wyjechał do Hiszpanii, różni się znacznie od tego z zeszłego sezonu. Jak wygląda kwestia zgrania w drużynie?

– Rzeczywiście, skład personalny różni się od tego, który wystąpił w poprzednich turniejach. Jednak do zespołu nie dołączył nikt zupełnie nowy. Każdy z chłopaków wcześniej, w większym lub mniejszym wymiarze czasowym, trenował z nami. Dlatego nie mieliśmy większych problemów ze zgraniem.

A jaki zespół stanowicie poza boiskiem?

– Atmosfera w drużynie zawsze była i jest dobra i przyjazna. Nie ma znaczenia, kto gra, kto jedzie na turniej itd. Tworzymy zgrany team nie tylko na boisku, ale i poza nim.

To był pierwszy turniej pod wodzą trenera Nawrockiego. Jak współpracuje się wam z nowym szkoleniowcem?

– Turniej zaliczamy oczywiście do udanych, co cieszy pewnie również naszego trenera. Jest bardzo utytułowanym szkoleniowcem, dobrze nam się współpracuje i komunikuje. Myślę, że to wszystko zaowocuje sukcesami w nadchodzącym roku.

No właśnie, jakie macie cele na ten sezon?

– Jeśli chodzi o szkołę, mamy wysokie cele zarówno w Młodej Lidze, jak i drugiej, a także trzeciej. Natomiast sezon reprezentacyjny rozpocznie się w kwietniu eliminacjami do mistrzostw Europy juniorów. Jeżeli awansujemy, w wakacje czekają nas mistrzostwa, które są dla nas zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem w nadchodzącym roku. Chcemy tam powalczyć o najwyższe laury.

Autorką wywiadu jest Karolina Szewczyk (pzps.pl)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved