Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Rywalki Polek w el. MŚ: Odmłodzona Hiszpania liczy na cud

Rywalki Polek w el. MŚ: Odmłodzona Hiszpania liczy na cud

fot. CEV

Drugim po Szwajcarii przeciwnikiem, z którym przyjdzie się zmierzyć Polkom w Łodzi w drodze na MŚ, będzie reprezentacja Hiszpanii. Odmłodzona drużyna Pascuala Saurina nie powinna stanowić większego problemu, jednak młodość często bywa nieobliczalna.

Hiszpańska prasa po losowaniu grup kwalifikacyjnych do mistrzostw świata nie ukrywała, że żeńska reprezentacja tego kraju trafiła do „grupy śmierci”. W Hiszpanii mało kto wierzy w pokonanie Polski czy Belgii, jedynie zespół szwajcarski jest uważany za słabszy od Hiszpanek. Z Polkami siatkarki z Półwyspu Iberyjskiego ostatnio spotkały się na mistrzostwach Europy w 2009 roku, gdzie przegrały 2:3. Przedtem jeszcze w 2007 roku przegrywały na uniwersjadzie (1:3) i mistrzostwach Europy (0:3). Nic więc dziwnego, że Hiszpanki czują przed podopiecznymi trenera Piotra Makowskiego ogromny respekt. Z Belgijkami siatkarki z Hiszpanii spotkały się towarzysko w minionym 2013 roku trzykrotnie i wszystkie trzy spotkania przegrały bez wygrania nawet jednego seta.

Selekcjonerem żeńskiej reprezentacji Hiszpanii całkiem niedawno został Pascual Saurin – były szkoleniowiec Volei Murcia, obecnie trener belgijskiego Dauphines Charleroi. Przygoda z reprezentacją nie jest jednak dla niego niczym nowym – w 2012 roku w rozgrywkach Ligi Europejskiej oraz w zeszłorocznych mistrzostwach Europy (Hiszpania uplasowała się na miejscach 13-16) pełnił rolę asystenta selekcjonera. Po niezbyt udanym występie w ME Pascual Saurin postanowił znacznie odmłodzić kadrę, powołując do niej wiele młodych i jeszcze niedoświadczonych zawodniczek. Wyjątek stanowi 32-letnia środkowa Ana Perez Fernandez, na co dzień występująca w lidze belgijskiej. Wiek pozostałych zawodniczek w reprezentacji Hiszpanii nie przekracza 25 lat, jest wśród nich również kilka juniorek.

Do turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw świata, który od piątku rozpoczyna się w Łodzi, Hiszpanki trenowały w Katalonii. – Jestem bardzo zadowolony, widzę chęć do pracy w drużynie, dziewczyny są podekscytowane – mówił po tym zgrupowaniu Pascual Saurin. – Nie mieliśmy zbyt wiele czasu przed turniejem kwalifikacyjnym, ale przepracowaliśmy go solidnie – dodaje. Właśnie entuzjazm i ogromna chęć walki może być ogromnym atutem Hiszpanek w łódzkim turnieju. W kadrze znajduje się pięć nowych siatkarek, z czego trzy debiut w reprezentacji zanotowały w ubiegłym roku. Z pewnością ciężko będzie mówić o wielkich umiejętnościach hiszpańskich zawodniczek, zgraniu lub doświadczeniu. Wiemy jednak, że młodość może być nieobliczalna i na to liczą w Hiszpanii. Wiedzą jednak, że ewentualna kwalifikacja do mistrzostw świata graniczyłaby z cudem.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved