Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Plebiscyt Strefy Siatkówki – nominacje dla siatkarzy zagranicznych

Plebiscyt Strefy Siatkówki – nominacje dla siatkarzy zagranicznych

fot. archiwum

Czas na kolejne nominacje dla najlepszych siatkarzy zagranicznych grających w Polsce w 2013 roku. Ta kategoria funkcjonuje w naszym plebiscycie od jego trzeciej edycji - od roku 2008 i co ciekawe, dwa razy na początku triumfował Stephane Antiga.

NAJLEPSZY SIATKARZ ZAGRANICZNY GRAJĄCY W POLSCE W 2013 ROKU

1. Olieg Achrem – od wielu lat ostoja Asseco Resovii Rzeszów. Kapitan, jakich niewielu, prawdziwy mentalny przywódca. Mimo wahań formy w kluczowych momentach sezonu sprostał presji, stanowiąc mocny punkt rzeszowian na drodze po kolejny tytuł mistrzowski. Po kilku sezonach spędzonych w polskiej ekstraklasie zawodnik wyjątkowo stabilny, nie schodzący poniżej pewnego poziomu.2. Stephane Antiga – przez wielu skazywany na sportową emeryturę pokazał, że ma jeszcze sporo do powiedzenia na siatkarskich parkietach. Wspierając młodych doświadczeniem, wyrósł do roli lidera Delecty Bydgoszcz, bez niego trudno byłoby wywalczyć bydgoszczanom miejsce w czołowej czwórce sezonu ligowego 2012/2013. W każdym zespole, którego jest częścią mocno akcentuje swoją obecność. Jego doświadczenie i umiejętności pozaboiskowe nie umknęły uwadze włodarzom PZPS-u i jeszcze jako aktywny zawodnik został powołany na nowego trenera reprezentacji Polski.

3. Aleksandar Atanasijević – młody, przyszłościowy zawodnik. Po sezonie spędzonym w roli statysty Mariusza Wlazłego wywalczył miejsce w wyjściowym składzie Skry Bełchatów. Doskonale odnalazł się w zespole złożonym z gwiazd siatkarskich parkietów. Pewien punkt reprezentacji Serbii, co potwierdził swoją grą podczas tegorocznych mistrzostw Europy. W mistrzostwach Starego Kontynentu nie tylko znacznie przyczynił się do wywalczenia przez swoją reprezentację brązowego medalu, zyskał też wyróżnienie indywidualne – tytuł najlepiej punktującego zawodnika turnieju.

4. Felipe Fonteles – niekwestionowany hit transferowy ubiegłego sezonu. Jak ważnym trybem w kędzierzyńskiej machinie był Brazylijczyk, pokazuje chociażby aktualny sezon ligowy. Kiedy inni zawodzili, on trzymał swój poziom. Wódz zespołu nie tylko w kontekście umiejętności typowo sportowych, swoją charyzmą potrafił poprowadzić drużynę do triumfów. Jeden z nielicznych zawodników mogących wygrać mecz niemal w pojedynkę.

5. Michał Łasko – kolejny równy sezon w wykonaniu Michała Łasko, kiedy pozostałym zdarzały się chwile słabości i gorsze mecze, atakujący jastrzębian nie zwalniał tempa. Przywódca, kapitan, potrafiący ponieść swój zespół w trudnych momentach, ale i kiedy wymagała tego sytuacja, uspokoić grę. W kluczowych momentach nie zwalnia reki, jednak „siła razy ramię” nie jest stylem określającym tego zawodnika – tzw. myślący atakujący

6. Michal Masny – charyzmatyczny rozgrywający, mający swoje zdanie i potrafiący go bronić. Nie pozwala narzucić sobie stylu gry, pewien swojej wartości. Za Słowakiem przemawiają także wyniki. Masny to zawodnik wyjątkowo elastyczny, potrafiący odnaleźć się w każdej drużynie. Szybkość i kreatywność słowackiego rozgrywającego wzbudzają obawy w szeregach rywali. Mimo niepozornych warunków fizycznych uznana marka na międzynarodowych parkietach.

7. Nikołaj Penczew – mimo młodego wieku bułgarski przyjmujący pokazał, że już jest wartościowym zawodnikiem. Broniąc barw Effectora Kielce, potrafił wziąć ciężar gry na swoje barki, za Bułgarem przemawiają także zdobyte statuetki MVP, których zdobył najwięcej z kieleckich zawodników. Dyspozycja Penczewa nie umknęła uwadze włodarzy mistrza Polski,

8. Jochen Schoeps – jeden z zawodników grających najbardziej inteligentną siatkówkę w PlusLidze i nie tylko. Klasa sama w sobie, zawodnik kompletny, którego w swoich szeregach chciałby mieć każdy trener. Ostoja drużyny, mimo niemałych umiejętności i osiągnięć wyjątkowo skromny zawodnik, cichy bohater swojej drużyny.

9. Nicolas Uriarte – mimo że w PlusLidze nie gra długo, zdążył już zaznaczyć swoją obecność. Jeden z wyróżniających się rozgrywających siatkarskiej ekstraklasy. Za Argentyńczykiem przemawia nieszablonowość rozegrania i efektowność zagrań. Reżyser gry bełchatowskiej Skry wyjątkowo szybko zaadaptował się w szeregach podopiecznych Miguela Falaski, odnajdując na boisku wspólny język ze wszystkimi zawodnikami.

10. Peter Veres – z początkiem sezonu mocno zaakcentował swoją obecność. Uznana marka na arenie międzynarodowej. W szeregach mistrza Polski z przyjściem Węgra wiązano duże nadzieje. Jeżeli potwierdzi swoją wartość i potencjał,  ma zadatki na zdobycie tytułu najtrafniejszego transferu sezonu.

Przejdź do strony głosowania:
VIII Plebiscyt Strefy Siatkówki

W poprzednich latach w tej kategorii triumfowali:

2008 – Stephane Antiga
2009 – Stephane Antiga
2010 – Olieg Achrem
2011 – Michał Łasko
2012 – Georg Grozer
2013 – ???

 

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved