Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Julio Velasco przedłużył kontrakt

Julio Velasco przedłużył kontrakt

fot. archiwum

Jak poinformował prezydent irańskiej federacji siatkówki, Mohammad Reza Davarzani, trener Julio Velasco przedłużył umowę na prowadzenie reprezentacji tego kraju. Znakomitego szkoleniowca i jego zawodników zobaczymy podczas MŚ.

Julio Velasco po zakończeniu pracy z reprezentacją Hiszpanii, w 2011 roku podpisał umowę z federacją irańską. Włodarze na pewno nie żałują kroku, który podjęli, bowiem pod jego wodzą zespół zrobił ogromny krok naprzód. Iran dwukrotnie zdobył złoty medal mistrzostw Azji, w 2011 i 2013 roku. W 2011 roku jego podopieczni wzięli udział w Pucharze Świata, gdzie zajęli 9. miejsce, ale pokazali się z dobrej strony, pokonując m.in. biało-czerwonych 3:2. W ubiegłym roku Iran zadebiutował w rozgrywkach Ligi Światowej, gdzie w ostatecznym rozrachunku zajął 9. miejsce, ale pokazał, że należy się z nim liczyć. Podopieczni argentyńskiego szkoleniowca pokonali m.in. Włochy 3:1 i Serbię 3:2, a także Niemców w stosunku 3:0.

We wrześniu, podczas turnieju w Teheranie, Irańczycy pokonując bez straty seta kolejno Pakistan, Indonezję i Bahrajn wywalczyli przepustki na MŚ i ten zespół na pewno zobaczymy w Polsce. Iran będzie także jednym z rywali podopiecznych Stephane’a Antigi i Phillipe’a Blaina podczas Ligi Światowej 2014. Nowa umowa trenera Velasco obowiązuje do końca tego roku, ale nie jest wykluczone przedłużenie do igrzysk olimpijskich. Przypomnijmy, że Julio Velasco był wymieniany w gronie kandydatów do zastąpienia odwołanego ze stanowiska selekcjonera kadry Argentyny, Javiera Webera.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved