Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jochen Schoeps: Nasz turniej nie jest tak mocno obsadzony jak inne

Jochen Schoeps: Nasz turniej nie jest tak mocno obsadzony jak inne

fot. Joanna Skólimowska

Jochen Schoeps obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji przed turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw świata. Niemcy są faworytem zawodów w Ludwigsburgu. Zawodnik odniósł się  do podpisania przez Heynena umowy z Transferem Bydgoszcz.

Jochen Schoeps nie mógł w tym roku liczyć na spokojne święta i szampańską sylwestrową zabawę. Atakujący Asseco Resovii Rzeszów musiał stawić się na zgrupowaniu swojej reprezentacji. Ekipę Vitala Heynena czeka turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata. W Ludwigsburgu rywalami naszych zachodnich sąsiadów będą Chorwacja, Turcja i Estonia. Faworytem są Niemcy i Jochen Schoeps jest przekonany, że jego drużyna sprosta tej roli. – Trzeba przyznać, że nasz turniej nie jest aż tak mocno obsadzony jak inne. Na pewno nie można nikogo lekceważyć, ale jeśli będziemy grali swoją siatkówkę, to nie powinniśmy mieć problemów z wywalczeniem awansu – mówi. Zawodnik przyznał także, że ważna będzie forma zdrowotna zawodników i odpowiednia koncentracja. – Nie wiem nawet w jakiej formie są moi koledzy z drużyny narodowej i przede wszystkim, czy nikt nie ma poważnych problemów ze zdrowiem. Jeśli jednak unikniemy tego typu problemów i będziemy grali z odpowiednią koncentracją, zrobimy swoje.

Niemiec odniósł się także do podpisania umowy z Vitalem Heynenem przez Transfer Bydgoszcz. – Myślę, że to będzie zarówno dla niego, jak i zespołu z Bydgoszczy ciekawa próba. Na pewno Vital jest w stanie wnieść do tej drużyny coś nowego i to może przynieść skutek. Zresztą już w jego debiucie Transfer Bydgoszcz pokonał Effectora Kielce – mówi Schoeps. – Heynen to bardzo ciekawa postać, inny trener niż wszyscy, potrafiący rozśmieszyć wszystkich. Jest znany z tego, że często otrzymuje żółte kartki i w PlusLidze już tego doświadczył. Przede wszystkim jednak ma fajne spojrzenie na siatkówkę, bo jeszcze nie tak dawno sam był zawodnikiem i korzysta z własnych doświadczeń. Stara się, żeby zawodnicy na treningu oprócz ciężkiej pracy mieli także dużo zabawy – charakteryzuje szkoleniowca reprezentant Niemiec.

* wywiad Karoliny Korbeckiej czytaj także w „Przeglądzie Sportowym”źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, PlusLiga, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved