Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Grecja sparingami z Białorusią zakończyła przygotowania

Grecja sparingami z Białorusią zakończyła przygotowania

fot. archiwum

Siatkarze reprezentacji Grecji trzema sparingami z Białorusią zakończyli przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata. Te mecze pozwoliły szkoleniowcowi wytypować dwunastkę, która powalczy o bilet na mundial.

Wszystkie sparingi zakończyły się wynikiem 3:1. W pierwszym z nich górą była drużyna z Białorusi, ale należy dodać, że był to bardzo zacięty mecz, wszystkie sety kończyły się niewielką różnicą punktową (29:27, 28:26, 22:25, 25:20), Grecy jednak wzięli rewanż w kolejnym sparingu i tym razem również nie brakowało walki (25:23, 22:25, 25:21, 25:22). Ostatni mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli Białorusini, którzy wygrali 25:23, 20:25, 25:21, 25:20. W obu drużynach grali zawodnicy, którzy na co dzień występują w PlusLidze. W ekipie greckiej na rozegraniu można było oglądać Dmytro Filippova z Jastrzębskiego Węgla, a w drużynie trenera Wiktora Sidelnikowa jednym z liderów był kapitan Asseco Resovii Rzeszów, Olieg Achrem, który zdobył kolejno 15, 12 i 21 punktów.

Po tych sparingach trener Sotirios Drikos zdecydował, że w kwalifikacjach udział wezmą: Konstantinos Prousalis, Dmytro Filippov, Mitar Tzourits, Georgios Tzioumakas, Nicolaos Smaragdis, Dimitrios Soultanopoulos Georgios Petreas, Andreas Fragkos, Rafail Koumentakis, Athanasios Protopsaltis, Georgios Stefanou, Achilleas Papadimitriou.

Rywalami Greków podczas turnieju w słowackim Popradzie będą oprócz gospodarzy także Ukraińcy i Finowie. Białoruś natomiast uda się do Paryża, gdzie zmierzy się z Francją, Hiszpanią i Belgią.źródło: inf. własna, volleyball.gr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved