Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Michał Kądzioła: Musimy wszystko wprowadzać stopniowo

Michał Kądzioła: Musimy wszystko wprowadzać stopniowo

fot. archiwum

Nasi siatkarze plażowi powoli wracają do treningów. - Chcielibyśmy z Jakubem Szałankiewiczem, żeby ten kolejny sezon był przede wszystkim inny i spokojniejszy. Mamy umiejętności, żeby dobrze grać - mówi Michał Kądzioła.

Po zakończonym sezonie plażowym mogłeś rozpocząć trzymiesięczne wakacje. To chyba najdłuższa przerwa w twojej dotychczasowej karierze?

Michał Kądzioła: – Przyznam szczerze, że nie miałem tak długich wakacji od dobrych kilku lat. Zazwyczaj moja kanikuła ograniczała się od miesiąca do półtora maksymalnie. W tym roku były to aż trzy wolne miesiące.

Trzy miesiące to chyba wystarczająco dużo czasu, żeby organizm odpowiednio się zregenerował po ciężkim sezonie?– Organizm przez ten czas niestety trochę się rozregulował. Trudno jest wrócić do treningów po takiej pauzie. W dodatku organizm odzwyczaił się od obciążeń. Jednak ostatni miesiąc poświęciłem na odpowiednie treningi. Przyznam, że idzie mi całkiem nieźle.

Kiedy zatem rozpoczęliście przygotowania do nowego sezonu?

– Oficjalnie trenujemy od 1 grudnia. Do tej pory mieliśmy trzy ćwiczenia na piasku, mieliśmy takie gierki. Musimy wszystko wprowadzać stopniowo, aby uniknąć niepotrzebnych kontuzji.

Rozumiem, że obecnie treningi w głównej mierze opierają się na siłowni?

– Dokładnie tak. Nasze treningi polegają przede wszystkim na odpowiednim przygotowaniu motorycznym i siłowym. Do tego mamy różne ćwiczenia rozciągające.

FIVB oficjalnie ogłosiła kalendarz imprez sportowych. W nowym sezonie po raz kolejny zagracie przed polską publicznością w Starych Jabłonkach.

– O tym wiedzieliśmy już wcześniej. Osobiście nie wyobrażam sobie kalendarza siatkówki plażowej bez rywalizacji w Starych Jabłonkach. Uważam, że ten turniej jest jednym z najlepszych na całym świecie.

Dziś Sylwester. Jakie masz plany na spędzenie tego wyjątkowego wieczoru?

– Między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem ciężko trenowaliśmy, żeby zrzucić to, co się zjadło przez święta. Przyznam, że jestem trochę zmęczony po czterech dniach zajęć. A Sylwestra spędzę z dziewczyną i przyjaciółmi u mojego ojca chrzestnego w Wiśle.

Czy robisz jakieś postanowienia noworoczne?

– Nie robię żadnych. Uważam, że każdego dnia można złożyć sobie jakieś przyrzeczenie i trzymać się go przez cały rok. Ja złożyłem sobie je 1 grudnia i będę się ich trzymał.

Życzysz sobie, żeby kolejny sezon był lepszy niż ubiegły?

– To nie tak, że musi być lepszy. Chcielibyśmy z Jakubem Szałankiewiczem, żeby ten kolejny sezon był przede wszystkim inny i spokojniejszy. Jakub jest już zdrowy i wraca do formy, mam nadzieję, że mnie również będzie dopisywało zdrowie. Mamy umiejętności, żeby dobrze grać. Teraz trzeba wejść na boisko i to udowodnić.

Autor/Źródło: Katarzyna Porębska

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved