Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Kolejna kategoria, kolejne nominacje, czytelnicy wybierają…

Kolejna kategoria, kolejne nominacje, czytelnicy wybierają…

fot. archiwum

Czas na przedstawienie nominacji do kolejnej kategorii naszego VIII Plebiscytu. Przedstawiamy wam 10 nazwisk pretendujących do miana najlepszej polskiej siatkarki 2013 roku. Co ciekawe, w dotychczasowych siedmiu edycjach triumfowały... dwie siatkarki.

Zwycięstwo w Plebiscycie Strefy Siatkówki to nie to samo, co nagroda znanego miesięcznika lub wybór ekspertów. Tu głosują kibice – czytelnicy Strefy Siatkówki, a każdy kibic, trener, ekspert, zawodnik czy sędzia mają tyle samo do powiedzenia – każdy ma jeden głos. Dlatego też wyróżnienie to jest prestiżowe dla samych zainteresowanych, a sam udział w stawce nominowanych często powodem zazdrości i dumy.

Przedstawiamy wam dziesięć nazwisk polskich siatkarek, które pretendują do miana najlepszej polskiej siatkarki 2013 roku – decyzja należy do was.

NAJLEPSZA POLSKA SIATKARKA 2013 ROKU1. Izabela Bełcik – rozgrywająca Atomu Trefla Sopot od dłuższego czasu jest jedną z najlepszych na tej pozycji w Polsce. W najbliższym turnieju kwalifikacji do mistrzostw świata będzie zapewne pierwszą rozgrywającą w kadrze Piotra Makowskiego. Rok 2013 był dla niej zdecydowanie udany – wraz z Treflem sięgnęła po mistrzostwo Polski, została tez wybrana najlepiej zagrywającą zawodniczką turnieju finałowego Pucharu Polski.

2. Małgorzata Glinka-Mogentale – w 2013 roku reprezentowała barwy Vakifbanku Stambuł, z którym zanotowała rekord 47 wygranych spotkań z rzędu oraz zdobyła mistrzostwo Turcji i krajowy puchar. Z Vakifbankiem sięgnęła również po zwycięstwo w Lidze Mistrzyń, po czym… nastąpił czas wielkich powrotów. Małgorzata Glinka-Mogentale została zawodniczką Chemika Police, z którym lideruje w ORLEN Lidze. Wróciła (chociaż na krótko) również do reprezentacji Polski.

3. Anna Grejman – od początku roku była wyróżniającą się siatkarką w ekipie bydgoskiego Pałacu. 20-letnią przyjmującą skusiła nowa siła w ORLEN Lidze – Chemik Police i Grejman od połowy roku reprezentuje barwy lidera ekstraklasy. Dobra forma w lidze zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski i debiutem w meczu przeciwko Kubie podczas Pucharu Jelcyna. Wcześniej grała w reprezentacji uniwersjadowej, z którą zajęła w Kazaniu 4. miejsce.

4. Joanna Kaczor – na początku roku sięgnęła wraz z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza po Puchar Polski, następnie wywalczyła z tym klubem srebrne medale mistrzostw Polski. Po sezonie przeniosła się do Impelu Wrocław, wracając do swego rodzinnego miasta. Wprawdzie nie znalazła się w kadrze Piotra Makowskiego na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata, jednak rok 2013 z pewnością może uznać za udany.

5. Paulina Maj – libero zespołu z Muszyny wciąż utrzymuje wysoką formę. To między innymi dzięki niej w mijającym roku podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego sięgnęły po Puchar CEV, co z pewnością jest jednym z największych osiągnięć klubu. Do swojej kolekcji Paulina dołożyła również w tym roku brązowy medal mistrzostw Polski.

6. Katarzyna Skowrońska-Dolata – kapitan reprezentacji Polski podczas nieudanego cyklu turniejów World Grand Prix była jedną z nielicznych jasnych gwiazd kadry budowanej przez Piotra Makowskiego. W meczu z Rosją (2:3) zdobyła 41 punktów, co jest rekordem jeśli chodzi o rozgrywki World Grand Prix. Jej dobra gra w lidze chińskiej (wicemistrzostwo kraju, klubowe mistrzostwo Azji) spowodowała, że zainteresowały się nią kluby z Azerbejdżanu – w 2013 roku przeniosła się do Rabity Baku. Nie mogło jej zabraknąć w składzie reprezentacji na styczniowy turniej kwalifikacyjny w Łodzi.

7. Anna Werblińska – podobnie jak Paulina Maj jest tegoroczną zdobywczynią brązowego medalu mistrzostw Polski oraz Pucharu CEV w barwach klubu z Muszyny. Została wybrana najlepszą przyjmującą tej edycji Pucharu CEV, co z pewnością jest sporym wyróżnieniem. Po sezonie przeniosła się do Chemika Police, gdzie jest jedną z czołowych zawodniczek aktualnego lidera ORLEN Ligi. Wróciła również w 2013 roku do reprezentacji i jest jedną z powołanych przez Piotra Makowskiego zawodniczek, które walczyć będą o kwalifikacje do mistrzostw świata.

8. Joanna Wołosz – pochodząca z Elbląga rozgrywająca rok rozpoczynała jeszcze w barwach BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Po sezonie nastał jednak czas na zmiany i jedna z najbardziej utalentowanych polskich siatkarek młodego pokolenia przeniosła się do włoskiej Serie A. Od tego sezonu jest zawodniczką Yamamay Busto Arsizio, aktualnie piątego zespołu włoskiej ekstraklasy. Mimo urazu odniesionego we Włoszech dostała powołanie od Piotra Makowskiego na turniej w Łodzi i ma być ważnym ogniwem zespołu walczącego o wyjazd na mistrzostwa świata.

9. Katarzyna Zaroślińska – od lat w cieniu innych, bardziej utytułowanych zawodniczek, w tym roku była jedną ze współautorek sukcesów Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Zdobywczyni Pucharu Polski, wicemistrzostwa kraju oraz Superpucharu stała się ważną postacią w zespole z Zagłębia.

10. Mariola Zenik – mówi się, że libero Trefla Sopot najlepsze lata ma już za sobą, jednak Mariola Zenik udowadnia z roku na rok, że wciąż potrafi grać na najwyższym poziomie. W tym roku sięgnęła ze swoim klubem po mistrzostwo Polski, jej doświadczenie jest również niezbędne (zdaniem Piotra Makowskiego) w reprezentacji Polski. Jest jedną z dwóch zawodniczek grających na tej pozycji, która będzie walczyć wraz z kadrą o przepustki na mistrzostwa świata.

Przejdź do strony głosowania:
VIII Plebiscyt Strefy Siatkówki

W poprzednich latach w tej kategorii triumfowały:

2006 – Anna Barańska
2007 – Katarzyna Skowrońska-Dolata
2008 – Katarzyna Skowrońska-Dolata
2009 – Anna Barańska
2010 – Anna Werblińska (Barańska)
2011 – Katarzyna Skowrońska-Dolata
2012 – Katarzyna Skowrońska-Dolata

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved