Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Murek: Naładowaliśmy „akumulatory”

Dawid Murek: Naładowaliśmy „akumulatory”

fot. archiwum

Siatkarze AZS-u Częstochowa zakończyli rok wygranymi sparingami ze słowackim zespołem Spartaka Myjava. - Potrzeba trochę czasu i 8 stycznia wychodzimy na boisko po zwycięstwo - mówił po nich Dawid Murek.

Zespół AZS-u Częstochowa z dorobkiem ośmiu punktów plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli. Kapitan częstochowian, Dawid Murek, nie ukrywał, że przed sezonem liczył na lepszy wynik na koniec tego roku. – Sądziłem, że będzie lepiej, bo zespół jest teoretycznie mocniejszy niż w tamtym sezonie. Mamy więcej doświadczonych zawodników, od których też wiele się oczekuje. Na pewno w pierwszej rundzie punkty nam pouciekały. To jest nasz problem i w drugiej rundzie musimy się przełamać i szukać tych punktów. Utytułowany siatkarz przyznał, że on i jego koledzy nie wykorzystali kilku szans na zdobycie punktów. Chciałby, aby jego zespół nie powtórzył po raz kolejny tego samego błędu. – Pierwsze cztery czy pięć spotkań mamy z zespołami będącymi teoretycznie w naszym zasięgu. Trzeba to wykorzystać. Mam nadzieję, że druga runda będzie lepsza i przede wszystkim nasza gra będzie lepiej wyglądała, bo w wielu meczach było z tym słabo – zauważył Murek. Mimo wszystko lider częstochowian z optymizmem patrzy w przyszłość. – Mam nadzieję, że w nowy rok wejdziemy optymistycznie i już 8 stycznia z Politechniką Warszawską będzie wygrana i mam nadzieję, że za trzy punkty – powiedział przyjmujący AZS-u Częstochowa.

Kibiców spod Jasnej Góry najbardziej zaniepokoiła porażka z beniaminkiem z Bielska-Białej, która zdaniem wielu nie powinna się częstochowianom przytrafić. – W Bielsku była bardzo mocna wpadka. Tego żałujemy najbardziej. Odwołał się także do przegranego przez częstochowian spotkania z Czarnymi Radom. – Wiedzieliśmy z kolei, że w Radomiu ciężko się gra. Wcześniej przegrała tam m.in. Skra Bełchatów, a później Jastrzębski Węgiel. Jechaliśmy zatem do drużyny, która dobrze się prezentowała do tego momentu. Z nami też zagrali dobrze i akurat tym meczem bym się nie martwił – ocenił Murek. Inaczej jest z takimi meczami jak z Bielskiem, gdzie powinniśmy przywieźć punkty od takich zespołów. Niestety nie wyszło.

Zespołu prowadzonego przez trenera Marka Kardosa nie omijały też kontuzje. Kontuzjowani byli m.in. Marcin Janusz i Jakub Vesely.Każdy ma swoje większe lub mniejsze problemy. Tłumaczenie się kontuzjami czy absencją danego zawodnika nie ma większego znaczenia – powiedział Murek. – Mamy zawodników, którzy wchodzą na boisko i zastępują tych nieobecnych i grają dobrze. Siatkarz AZS-u Częstochowa nie ukrywał, że zespół w niektórych momentach prezentował się słabo. – Raczej upatrywałbym naszą słabą grę w tym, że może nie trafiliśmy z formą. Nie wiem tak naprawdę, bo to jest raczej pytanie do naszego trenera. Nasza gra nie wyglądała dobrze. Graliśmy falami. Raz się udało zagrać lepiej, a po chwili był bardzo słaby mecz. Mamy tylko osiem punktów. Co prawda to lepszy dorobek niż w zeszłym sezonie, ale mam nadzieję, że w drugiej rundzie będzie lepiej i punktów będziemy mieli więcej – mówił z optymizmem Murek.Siatkarze AZS-u Częstochowa zakończyli rok 2013 pozytywnym akcentem, pokonując w dwóch meczach sparingowych słowacki Spartak Myjava. – Poczekajmy do tego nowego roku. Mam nadzieję, że każdy wejdzie w niego z innym nastawieniem. Powoli wracamy do treningów. Każdy na pewno naładował „akumulatory” pod względem psychicznym, bo wiadomo, że fizycznie musimy jeszcze trochę popracować i będzie dobrze. Mobilizujące jest to, że jesteśmy już w pełnym składzie. Kuba Vesely już wraca, a Michał Bąkiewicz powinien być gotowy do grania. Potrzeba trochę czasu i 8 stycznia wychodzimy na boisko po zwycięstwo. Mam nadzieję, że punkty będą nasze – zakończył Dawid Murek.

źródło: azsczestochowa.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved