Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Ukrainka nową siatkarką Sokoła Katowice

Ukrainka nową siatkarką Sokoła Katowice

fot. archiwum

Działacze drugoligowego Sokoła Katowice dokonali transferu „last minute", podpisując umowę z Ukrainką Martą Mulną. Dwudziestosześcioletnia zawodniczka będzie do dyspozycji trenera już w najbliższym meczu ligowym.

Drugoligowy Sokół 43 AZS AWF Katowice sezon rozpoczął z czwórką przyjmujących, jednak w listopadzie ze względów zdrowotnych kontrakt z klubem rozwiązała Klaudia Janota. Od tego momentu działacze ekipy ze stolicy województwa śląskiego szukali siatkarki, która uzupełniłaby lukę powstałą po odejściu byłej siatkarki Wisły Kraków. W Katowicach nie czekano długo, ponieważ już w pierwszych dniach grudnia pojawiła się okazja do zakontraktowania 26-letniej Ukrainki, Marty Mulnej. Po kilku tygodniach załatwiania formalności z ukraińską federacją, a następnie FIVB i PZPS Mulna została nową siatkarką Sokoła. – Bardzo się cieszymy, że udało się przebrnąć przez wszystkie formalności i Marta jest już naszą zawodniczką – powiedział Strefie Siatkówki jeden z katowickich działaczy, Jacek Cholewa. – Po odejściu Klaudii Janoty, która rozstała się z klubem ze względów zdrowotnych, mieliśmy małą lukę na pozycji przyjmującej i Marta dołączyła do Sokoła, by ją wypełnić. Marta jest zawodniczką doświadczoną i mam nadzieję, że wniesie do zespołu trochę spokoju i pewności. Wydaje mi się, że może pomóc zespołowi w wywalczeniu miejsca w czołowej czwórce naszej grupy – dodał.

Marta Mulna urodziła się w Czadzie, jednak posiada także obywatelstwo Ukrainy, z którą jest związana przez większość swojego życia. Dwudziestosześcioletnia zawodniczka mierzy 185 centymetrów wzrostu i może występować na pozycji przyjmującej lub atakującej. W swojej karierze broniła przede wszystkim barw zespołów z ukraińskiej ekstraklasy. Największe sukcesy święciła z Krugiem Czerkasy, z którym zdobyła dwa złote i jeden brązowy medal mistrzostw kraju oraz dwa Puchary Ukrainy. Do tego dorobku Mulna dorzuciła jeszcze brązowy medal ligi ukraińskiej zdobyty z Siewierdoniczanką Siewierodonieck. Miała również okazję grać w Izraelu, w ekipie Neve Shanan Hajfa, z którą występowała w Pucharze CEV i Pucharze Challenge.

– Brakowało nam jednej przyjmującej w kadrze i kiedy trafiła się okazja zakontraktowania Marty, to ją wykorzystaliśmy. Trenuje z nami od dwóch tygodni i według mnie potrzeba jej jeszcze trochę czasu, by oswoiła się z piłkami i nadrobiła zaległości w przygotowaniu fizycznym – ocenił nowy nabytek trener Sokoła, Krzysztof Zabielny. – Jest to wysoka dziewczyna, dosyć skoczna, ruchliwa w polu i dzięki temu podbija wiele piłek. Jej dodatkowym atutem jest to, że bardzo szybko zaaklimatyzowała się w zespole i została bardzo dobrze przyjęta przez drużynę. Może występować na pozycji przyjmującej lub atakującej, to kolejny z plusów tej zawodniczki. Podczas rozgrywanego w miniony weekend turnieju towarzyskiego w Mysłowicach miałem okazję sprawdzić ją na obu pozycjach i na ten moment lepiej zaprezentowała się grając po przekątnej z rozgrywającą. Mówiąc w skrócie – udowodniła, że może nam pomóc także jako atakująca – uzupełnił opiekun sokolanek.Aktualnie zespół Sokoła Katowice plasuje się na szóstym miejscu w tabeli grupy 2 II ligi kobiet. Do czwartej Olimpii Jawor siatkarki ze stolicy województwa śląskiego tracą pięć oczek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved