Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Wołosz powalczy o kwalifikację do MŚ

Joanna Wołosz powalczy o kwalifikację do MŚ

fot. archiwum

Wbrew wcześniejszym obawom wszystko wskazuje na to, że Joanna Wołosz jednak zagra w styczniowym turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata. Siatkarka powróciła już do treningów z kadrą i prawdopodobnie pomoże jej w łódzkich zawodach.

Od 25 grudnia żeńska reprezentacja Polski w siatkówce przebywa na zgrupowaniu przed turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw świata, który odbędzie się w dniach 3-5 stycznia w łódzkiej Atlas Arenie. Rywalkami biało-czerwonych będą Hiszpanki, Szwajcarki oraz Belgijki. Drużyna Piotra Makowskiego planuje wygrać całe zawody. Tylko zwycięzca bezpośrednio awansuje bowiem na mundial, który odbędzie się we Włoszech.

W Spale stawiły się wszystkie powołane zawodniczki, jednak już pierwszego dnia z obozu siatkarek nadeszły niepokojące informacje odnośnie zdrowia rozgrywającej Joanny Wołosz. Zawodniczka podkręciła staw skokowy, a pierwsze rokowania nie były optymistyczne. Mówiło się nawet o tym, że siatkarka może nie wystąpić w łódzkim turnieju, a podczas treningów zastąpiła ją zaledwie 17-letnia Paulina Bałdyga. – Asia jest pod troskliwą opieką sztabu medycznego i jest spore prawdopodobieństwo, że niebawem rozpocznie zajęcia – mówił po pierwszym dniu obozu trener Makowski.

Lekarze i fizjoterapeuci reprezentacji stanęli na wysokości zadania. W kolejnych dniach zgrupowania Makowski potwierdził, że Wołosz zaczęła treningi wspólnie ze swoimi koleżankami. – Skręcenie stawu skokowego okazało się nie aż tak groźne, a wysiłki sztabu medycznego skuteczne. Asia będzie gotowa na Łódź – potwierdził Makowski, a w niedzielę Wołosz odbyła pierwsze próby skakania na treningach.* więcej na sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved