Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zdzisław Gogol: Nie myślimy o awansie

Zdzisław Gogol: Nie myślimy o awansie

fot. Gracjan Broda

- Ta drużyna ma się budować, odpowiednio zorganizować, zebrać jakieś doświadczenie - mówi w rozmowie z gs24.pl trener PSPS-u Chemika II Police, Zdzisław Gogol. Jego podopieczne stary rok zakończą na fotelu lidera 1. grupy II ligi kobiet.

Zdzisław Gogol posadę trenera drugiej drużyny Chemika Police objął przed rozpoczęciem sezonu. – Dziewczyny są lepiej zorganizowane w wielu aspektach. Widać, że te cztery miesiące pracy zaczynają się przekładać na wyniki, na naszą dyspozycję – zauważa trener.

– Niektóre siatkarki, szczególnie te, które nie grały jeszcze na poziomie drugiej ligi, widzą zupełnie inny sposób przygotowań. W trakcie naszej pracy staram się, żeby do przodu szły rzeczy związane z taktyką, techniką, przygotowaniem motorycznym. Te czynniki muszą być spójne – tłumaczy Zdzisław Gogol, który podkreśla, że pomimo pierwszej pozycji w tabeli w szeregach jego zespołu wciąż jest wiele mankamentów. Jakich? – Brak koncentracji, i to nie tylko podczas zawodów, ale i w trakcie treningów. Przeciętny poziom techniczny czy znikoma wiedza na temat przygotowania motorycznego – to jest zespół młody, nieograny, który ma naprawdę dużo pracy przed sobą – dodaje.

Szkoleniowiec policzanek jest jednak zadowolony z postawy prowadzonej przez niego ekipy. – Ta drużyna wywalczyła awans, być może nie do końca sportowo, ale gra na poziomie drugiej ligi. Teraz zespół się ogrywa, szuka doświadczenia. Końcówka rundy była dosyć dobra, więc powinien to być dla nich taki bodziec, mobilizacja do cięższych treningów – podkreśla Gogol, który z chłodną głową podchodzi do swej trenerskiej pracy. – My nie mamy żadnego ambitnego celu, nie myślimy o awansie. Ta drużyna ma się budować, odpowiednio zorganizować, zebrać jakieś doświadczenie. Przecież w zespole mamy mnóstwo siatkarek, które na takim poziomie nie grały. Uczymy się pewnych systemów w grze, które funkcjonują po prostu w dorosłej siatkówce. Musimy próbować znaleźć drogę na przyszłość. Bo jeśli klub będzie myślał o awansie ligę wyżej, to wtedy drużyna będzie musiała być na to gotowa – kończy Zdzisław Gogol.źródło: gs24.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved