Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Serbia i Argentyna grupowymi rywalami Polaków na MŚ?

Serbia i Argentyna grupowymi rywalami Polaków na MŚ?

fot. Joanna Skólimowska

Pomimo tego, że do mistrzostw świata, które odbędą się w Polsce, pozostało jeszcze ponad dziewięć miesięcy, to już teraz możemy przypuszczać, kto stanie naprzeciwko biało-czerwonych w fazie grupowej mundialu.

Jak podaje portal polsatsport.pl, sposób przyporządkowania najlepszych drużyn do kolejnych grup na mistrzostwa świata jest znany na długo przed samym turniejem. Najlepszych dwanaście zespołów ze światowego rankingu zostaje przydzielonych do odpowiadających im miejsc w czterech grupach według systemu zwanego "serpentyną".

Polacy, pomimo iż zajmują piąte miejsce w rankingu FIVB, to jako gospodarze będą rozstawieni w drabince turniejowej z numerem pierwszym. Biało-czerwoni grać więc będą w grupie A. W każdej z czterech grup znajdzie się po sześć drużyn. Obrazowo sposób, w jaki działa wspomniana "serpentyna", przedstawia poniższa rozpiska, w której cyfry oznaczają pozycje drużyn w światowym rankingu:

Grupa A:  Grupa B:  Grupa C:  Grupa D:
1              2            3              4
8              7            6              5
9              10          11            12

Po trzy kolejne zespoły zostaną dolosowane do każdej grupy. Reprezentacji Polski przyjdzie więc mierzyć się z ósmą i dziewiątą drużyną na świecie. Miejsca te zajmują ekipy Serbii i Argentyny. Siatkarze z Bałkanów muszą jednak przebrnąć jeszcze przez kwalifikacje do turnieju, podobnie jak zawodnicy Bułgarii, Niemiec, USA i Kanady. Przy założeniu, że faworyci wyjdą z nich zwycięsko, w grupie B spotkają się Brazylia, Kuba i Niemcy. W grupie C rywalizować będą Rosja, Bułgaria i Kanada, a w grupie D Włochy, USA i Iran. Czy rzeczywiście się tak stanie, przekonamy się, kiedy zakończą się wszystkie turnieje kwalifikacyjne. Europejskie eliminacje kończą się już 5 stycznia.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved