Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marina Cvetanović: Praca przynosi rezultaty

Marina Cvetanović: Praca przynosi rezultaty

fot. Cezary Makarewicz

W ostatnim spotkaniu Marina Cvetanović otrzymała  nagrodę MVP. - Z powodu kontuzji przez długi czas nie mogłam grać. Dlatego ta nagroda oznaczała dla mnie, że cały wysiłek, trud i praca jaką wykonałam tego lata w końcu przynoszą rezultaty - mówi Słowenka.

Jakie są twoje pierwsze wrażenia po przybyciu do Polski? Czy miałaś okazję odwiedzić już nasz kraj wcześniej, zanim trafiłaś do klubu z Muszyny?

Marina Cvetanović: – Zdążyłam już bardzo polubić Polskę. Wszyscy są bardzo mili, naprawdę świetnie się tutaj czuję! Dopiero w tym roku byłam tutaj po raz pierwszy, grałam w Lidze Mistrzyń (Słowenka występowała w rumuńskiej drużynie Stinta Bacau – przyp.red.) przeciwko zespołowi z Dąbrowy Górniczej.

Co czułaś, odbierając nagrodę dla najbardziej wartościowej zawodniczki w ostatnim meczu? Byłaś liderką drużyny, zdobyłaś najwięcej punktów…– Byłam bardzo, bardzo szczęśliwa. Był to dla mnie wspaniały świąteczny prezent. Z powodu kontuzji przez długi czas nie mogłam grać. Właśnie dlatego ta nagroda oznaczała dla mnie, że cały wysiłek, trud i praca jaką wykonałam tego lata w końcu przynoszą rezultaty.

Co skłoniło cię do wybrania oferty Muszynianki Muszyna w trakcie sezonu?

– Byłam już zdecydowana wracać do domu z Rumunii, ale właśnie wtedy otrzymałam propozycję z Muszyny. Była to dla mnie dobra oferta, odpowiadała mi, dlatego zgodziłam się tutaj grać.

Grałaś już w wielu ligach na całym świecie. We Włoszech, Francji, Rumunii. Jakie doświadczenia z nich wyniosłaś?

– Tak jak już powiedziałam, chciałam i byłam bliska, aby z Rumunii wrócić do mojego kraju. Po prostu wydaje mi się, że tam nie pasowałam… Za to Włochy były dla mnie jak drugi dom, ponieważ byłam blisko ojczyzny, mówię też po włosku i myślę, że każda siatkarka marzy o tym, żeby grać we Włoszech. To bardzo mocna liga. We Francji również udało mi się zdobyć trochę doświadczenia.

Czego życzysz sobie na ten zbliżający się 2014 rok? Co chciałabyś osiągnąć?

– Życzyłabym sobie, aby dalej grać bardzo dobrze i żebyśmy rozwijały się jako zespół. I żebym nauczyła się języka polskiego!

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved