Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zenit Kazań rozstał się z Aleksiejem Kazakowem

Zenit Kazań rozstał się z Aleksiejem Kazakowem

fot. Cezary Makarewicz

W sobotę Zenit Kazań podał informację o rozwiązaniu kontraktu z Aleksiejem Kazakowem. Nie wiadomo, gdzie i czy w ogóle będzie grał 37-letni wielokrotny reprezentant Rosji, który przeniósł się przed tym sezonem do stolicy Tatarstanu z Uralu Ufa.

Aleksiej Kazakow największe sukcesy i szczyt formy przeżywał pod koniec lat 90-tych ubiegłego stulecia. Wówczas to mistrz świata juniorów z roku 1995 przeniósł się z Iskry Odińcowo do włoskiej Serie A, a tuż przed tym transferem został wybrany najlepszym siatkarzem Rosji. Potem środkowy „Sbornej" grał w Trentino, skąd w 2004 roku wrócił do Rosji. Ostatnie dwa sezony spędził w Uralu Ufa, a latem przeniósł się do kazańskiego Zenitu wraz z Aleksiejem Werbowem.

O tym, że najlepsze lata Kazakow ma już za sobą, wiadomo od jakiegoś czasu. Srebrny i brązowy medalista igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw Europy nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei i w sobotę Zenit Kazań poinformował w lakonicznym komunikacie, że rozwiązał kontrakt z zawodnikiem za porozumieniem stron, życząc mu powodzenia w dalszej karierze. Na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie i czy w ogóle grać będzie Kazakow.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved