Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Poświąteczny remis Czarnych z AZS-em Politechniką Warszawską

Poświąteczny remis Czarnych z AZS-em Politechniką Warszawską

fot. archiwum

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom w sobotni wieczór zagrali z AZS-em Politechniką Warszawską. Potyczka była głównym punktem rozgrywanego w Wołominie Memoriału Jerzego Cudnego. Spotkanie trwało cztery sety, a na boisku pojawił się nawet Jakub Bednaruk.

Mecz miał szkoleniowy charakter, a w drużynie z Warszawy z konieczności na rozegraniu zagrał trener Jakub Bednaruk. Po ataku Dirka Westphala drużyna z Radomia objęła prowadzenie 4:2, choć chwilę później Adrian Gontariu doprowadził do remisu. Wyrównana wymiana nie trwała długo, bo Czarni wypracowali czteropunktowe prowadzenie. Gdy Jakub Wachnik obił blok rywala, a Bartłomiej Neroj w kolejnej akcji powstrzymał atak rywali, radomianie wygrywali 18:12. W samej końcówce AZS zdobył kilka punktów, ale atak Jakuba Wachnika zakończył pierwszego seta.

Od początku drugiej odsłony w zespole Czarnych na parkiecie Bartłomieja Neroja na rozegraniu zastąpił Michał Kędzierski. Na libero za Adama Kowalskiego pojawił się natomiast Paweł Filipowicz. Drużyna z Warszawy tym razem przeważała i po błędzie w ataku Barłomieja Bołądzia ekipa akademików objęła prowadzenie 15:10. Wtedy wydawało się, że set jest rozstrzygnięty, tymczasem drużyna z Radomia odrobiła stratę. Gdy blok duetu Jakub Wachnik/Bartłomiej Grzechnik powstrzymał atak Adriana Gontariu, a kilka sekund później radomianie zdobyli kolejny punkt, Czarni prowadzili już 21:20. Zwycięzcę wyłoniła wyrównana końcówka. Podopieczni Roberta Prygla mieli trzy piłki setowe, ale błąd przyjęcia Jakuba Wachnika przy stanie 28:29 zadecydował o wygranej AZS-u.

W trzecim secie Robert Prygiel dokonał kolejnych roszad w składzie. Wymienił niemal całą szóstkę. Na parkiecie pojawili się Jakub Radomski, Kamil Gutkowski, Rafała Faryna, Bartłomiej Neroj, Michał Ostrowski i Adam Kowalski. Z poprzedniego ustawienia pozostał jedynie Bartłomiej Grzechnik. Atak Jakuba Radomskiego dał Czarnym prowadzenie 15:13, w późniejszej fazie seta radomianie wygrywali nawet 23:21, ale rywal po raz kolejny doprowadził do remisu. Seta ponownie rozstrzygnęła wyrównana końcówka. I tym razem górą był zespół ze stolicy, a seta zakończył Paweł Kaczorowski.Kolejna odsłona początkowo nie miała tak wyrównanego przebiegu. Warszawianie szybko wypracowali kilkupunktową przewagę, a zagranie Mateusza Sacharewicza dało podopiecznym Jakuba Bednaruka prowadzenie 13:7. Motywowani przez trenerów Czarni ambitnie gonili, a na parkiecie widać było sporo determinacji. Taka postawa została nagrodzona w końcówce. Po zagrywkach Bartłomieja Grzechnika radomianie wygrali bowiem 25:23.

AZS Politechnika Warszawska – Cerrad Czarni Radom 2:2
(20:25, 30:28, 27:25, 23:25)

Składy zespołów:
AZS Politechnika: Bednaruk, Nowak, Kaczorowski, Gontariu, Kolev, Smoliński, Olenderek (libero) oraz Gunia, Sacharewicz, Potera i Adamajtis
Cerrad Czarni: Bołądź, Grzechnik, Wachnik, Neroj, Kamiński, Westphal, Kowalski (libero) oraz Kędzierski, Filipowicz, Radomski, Gutkowski, Ostrowski i Faryna

źródło: czarni.radom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved