Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Małgorzata Glinka-Mogentale kapitanem reprezentacji

Małgorzata Glinka-Mogentale kapitanem reprezentacji

fot. Mariusz Harbatowicz

Drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia siatkarki reprezentacji Polski rozpoczęły przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata, który rozegrany zostanie w Łodzi. Kapitanem reprezentacji wybrana została Małgorzata Glinka-Mogentale.

Podczas tych zawodów zaszczytną, ale i odpowiedzialną funkcję kapitana kadry narodowej pełnić będzie Małgorzata Glinka-Mogentale. Najlepsza siatkarka Europy roku 2003 i jedna z najwybitniejszych w historii reprezentantek Polski jest postacią, która na taki honor zasługuje bezapelacyjnie.

Trzeci dzień przygotowań przebiegał zgodnie z planem. – Realizujemy założenia przyjęte przed turniejem, ale nie jest to plan ortodoksyjny. Bacznie obserwujemy dziewczyny i reagujemy na bieżąco, odpowiednio dobierając obciążenia treningowe. Czasu na przygotowania jest niewiele, więc niczego nie wolno nam zaniedbać – mówi trener kadry narodowej Piotr Makowski.Poprawia się stan zdrowia Joanny Wołosz. Skręcenie stawu skokowego okazało się nie aż tak groźne, a wysiłki sztabu medycznego są skuteczne. Asia jeszcze będzie gotowa na Łódź. Pracują także nasi statystycy. Niebawem otrzymamy materiały z występów Szwajcarek w turnieju towarzyskim we Francji – dodaje selekcjoner.

W Centralnym Ośrodku Sportu trenuje obecnie piętnaście zawodniczek. Z lekkim urazem Joanny Wołosz próbuje uporać się sztab medyczny. Koleżankę dzielnie zastępuje Paulina Bałdyga, reprezentantka Polski juniorek. Od piątku do niedzieli Polki rywalizować będą o awans do mistrzostw świata ze Szwajcarią, Hiszpanią i Belgią.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved