Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kadra Hiszpanii na turniej kwalifikacyjny do MŚ 2014

Kadra Hiszpanii na turniej kwalifikacyjny do MŚ 2014

fot. archiwum

Reprezentacja Hiszpanii rozpoczęła w czwartek przygotowania do kwalifikacji do mistrzostw świata 2014. Podopieczne Pascuala Saurín będą jednymi z rywalek Polek w turnieju, który odbędzie się w dniach 3-5 stycznia w Łodzi.

Pascual Saurín, który został szkoleniowcem Hiszpanek pod koniec października, postanowił znacznie odmłodzić kadrę, w której średnia wieku wynosi obecnie 22 lata. Z 16 zawodniczek, które rozpoczęły zgrupowanie przed kwalifikacjami do mistrzostw świata, pięć debiutuje w drużynie narodowej, a tylko trzy występowały w reprezentacji w ubiegłym sezonie. Debiutującymi w kadrze są Tatiana Becares, która lideruje klasyfikacji najlepiej blokujących ligi hiszpańskiej, obie libero oraz środkowe bloku Carlota García i Ana Belén Pérez. Doświadczenie do kadry mają wnieść Helia González, Rocío Gómez, Milagros Collar i Jessica Rivero, które mają już za sobą wielokrotne występy w reprezentacji.

Hiszpanki zajmują obecnie 42. miejsce w rankingu FIVB. W tegorocznych mistrzostwach Europy zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego zajęły 16. miejsce. W fazie grupowej były ostatnie i miały bilans setów 0-9.

Turniej kwalifikacyjny w Łodzi Hiszpanki rozpoczną od spotkania z Belgią. Potem rywalkami podopiecznych Pascuala Saurín będą Polki, a na koniec Szwajcarki.Szeroka kadra Hiszpanii na kwalifikacje do mistrzostw świata:

Rozgrywające: Silvia Araco, María José Corral
Środkowe: Mabel Caro, Ana Belén Pérez, Carlota García, Tatiana Becares
Atakujące: Rocío Gómez, Milagros Collar, Jessica Rivero
Przyjmujące: Amelia Portero, Helia González, María Segura, Alba Sánchez, Silvia Bedmar
Libero: Isabel Guerra, Patricia Rodríguez

*Autorką tekstu jest Iwona Gąsior

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved