Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > ORLEN został głównym sponsorem MŚ na… kilka godzin

ORLEN został głównym sponsorem MŚ na… kilka godzin

fot. archiwum

Kolejny problem z mistrzostwami świata. Koncern ORLEN wysłał przed świętami do mediów informację, że został sponsorem generalnym tej imprezy. Po kilku godzinach nadesłał sprostowanie odwołujące ten komunikat. Czy te mistrzostwa będą miały sponsora?

PKN ORLEN został głównym sponsorem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które zostaną rozegrane w Polsce w 2014 r. Po tegorocznych mistrzostwach Europy to już drugi międzynarodowy, prestiżowy turniej siatkarski, w którego wsparcie zaangażował się koncern – taka informacja dotarła do mediów w poniedziałek przed południem. Koncern nie podał w niej wysokości swojego zaangażowania finansowego, jednak jeśli zostaje się sponsorem głównym imprezy, która, według różnych informacji, kosztować ma od 37 do 58 milionów złotych, to udział musi być znaczący.

Wielu kibiców zapewne odetchnęło, bowiem po ostatnich alarmujących komunikatach z PZPS-u, że brakuje 16 milionów, o które prezes Mirosław Przedpełski zwrócił się do Ministerstwa Sportu, groziło nam, że impreza może zakończyć się organizacyjnym fiaskiem. Poza tym komunikat ORLENU był jedną, jeśli nie jedyną w ostatnim czasie, pozytywną informacją dotyczącą organizacji mistrzostw, wokół których narosło już mnóstwo nieporozumień i mitów.

Jakież było zdziwienie wszystkich dziennikarzy, gdy po kilku godzinach otrzymali kolejny komunikat z biura prasowego Orlenu o treści: Uprzejmie informujemy, że w wysłanym dzisiaj komunikacie znalazła się błędna informacja, iż PKN ORLEN został już sponsorem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej, które zostaną rozegrane w Polsce w 2014 r. Pragniemy poinformować, że rozmowy na temat potencjalnej współpracy sponsorskiej i wsparcia przez PKN ORLEN tej imprezy nadal trwają, a ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.Trudno posądzać biuro prasowe ORLENU o niekompetencję i wysyłanie niesprawdzonych informacji. Zapewne Orlen „dokończy negocjacje” i zostanie sponsorem. Bliższe prawdy zapewne będzie stwierdzenie, że komunikat ten wypłynął za wcześnie, co było nie na rękę… no właśnie, komu? Może koncern faktycznie powinien się wstrzymać z tą informacją do czasu, gdy minister Andrzej Biernat w styczniu ogłosi decyzję o dofinansowaniu imprezy z budżetu państwa?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved