Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Kocik: Chłopakom należy się trochę odpoczynku

Krzysztof Kocik: Chłopakom należy się trochę odpoczynku

fot. archiwum

Po trzech wygranych z rzędu nasze apetyty wzrosły i chcieliśmy rok zakończyć zwycięstwem. Niestety, szczecinianie zagrali bardzo dobre zawody, my trochę gorsze, więc musimy przełknąć gorycz porażki - powiedział szkoleniowiec GTPS-u, Krzysztof Kocik.

W ostatnim meczu w 2013 roku siatkarze GTPS-u Gorzów Wielkopolski zaskakująco gładko przegrali w Szczecinie z miejscowym Morzem Bałtyk. Przyjezdni praktycznie w żadnym z trzech setów nie podjęli walki z rywalami. – Liczyliśmy jak nie na zwycięstwo, to przynajmniej na ostrą walkę. Po trzech wygranych z rzędu nasze apetyty wzrosły i chcieliśmy rok zakończyć zwycięstwem. Niestety, szczecinianie zagrali bardzo dobre zawody, my trochę gorsze, więc musimy przełknąć gorycz porażki – powiedział Krzysztof Kocik.Jak chłopcy wyszli już na rozgrzewkę, było widać u nich jakieś rozluźnienie. Na pewno muszę przeanalizować ten mecz, porozmawiać z nimi o tym, co było przyczyną takiego stanu rzeczy. Na pewno będziemy musieli popracować nad tym, aby lepiej mentalnie byli przygotowani do kolejnych meczów – dodał szkoleniowiec lubuskiego zespołu.

Gołym okiem było widać, że zdecydowanie dynamiczniej na boisku prezentowali się szczecinianie. Goście sprawiali wrażenie, jakby brakowało im świeżości. Nie mogli poradzić sobie z mocnymi serwisami przeciwników, a sami grali nieskutecznie i popełniali mnóstwo błędów. – Słabo graliśmy w przyjęciu i nieskutecznie w ataku. Nawet jak mieliśmy już jakieś kontry, to ich nie kończyliśmy – podkreślił Kocik.Nie wiem, czy chłopakom brakowało świeżości, ale faktycznie wyglądali oni troszkę dziwnie. Być może przytłoczyła ich atmosfera w hali, może myślami byli gdzieś indziej – dodał trener gorzowskich siatkarzy.

Teraz przed gorzowianami chwila zapomnienia o sporcie, bowiem nadszedł czas świąt Bożego Narodzenia. Dopiero w połowie stycznia graczy GTPS-u czeka kolejne ligowe spotkanie, w którym zmierzą się z Olimpią Sulęcin. – Na pewno chłopakom należy się trochę odpoczynku, tym bardziej, że mamy w drużynie kilku zawodników z drugiego końca Polski. Chcą oni jechać do rodzin, wypocząć. Uważam, że wyjdzie im to na dobre – podkreślił Kocik.Może zresetują umysły i wrócą do treningów z większym zaangażowaniem, chociaż akurat na to nie mogę narzekać – zakończył.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved