Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > K. Skowrońska-Dolata: Chcę się dzielić swoimi doświadczeniami

K. Skowrońska-Dolata: Chcę się dzielić swoimi doświadczeniami

fot. Bernard Guziałek

To było wielkie siatkarskie święto w "Arenie". Najpierw turniej młodziczek, później wspólny trening z Katarzyną Skowrońską-Dolatą i Agnieszką Kąkolewską, a na koniec II-ligowe derby Wielkopolski siatkarek. Poznańska hala tętniła życiem jak mało kiedy.

„Arena z Gwiazdami” – zorganizowana przez Energetyka Poznań impreza zgromadziła mnóstwo najmłodszych sportowców. Miał to być dla nich niezapomniany dzień. I był. Pełen emocji, wzruszeń i przeżyć, które na długo pozostaną w pamięci dzieci rozpoczynających dopiero swoją przygodę z siatkówką.

Wszystko zaczęło się od towarzyskiego turnieju młodziczek. W zawodach, w których wzięło udział sześć wielkopolskich drużyn, najlepsze okazały się zawodniczki Energetyka Poznań. Drugie miejsce zajął Amber Kalisz, a na trzeciej pozycji uplasowały się siatkarki Olimpu Września. – Dziewczyny bardzo dobrze zrealizowały wszystkie założenia taktyczne. Mamy bardzo perspektywiczny zespół, zdecydowanie przewyższający inne drużyny pod względem parametrów fizycznych – cieszył się ze zwycięstwa trener młodziczek Energetyka, Dariusz Ciszak. Jego podopieczne nie przegrały jeszcze meczu w mistrzostwach województwa. – Na pewno jest to zespół na medal – dodał poznański szkoleniowiec, pełen nadziei na sukces nie tylko w rozgrywkach w Wielkopolsce, ale także w mistrzostwach Polski.

Najlepsze zespoły turnieju młodziczek otrzymały pamiątkowe puchary oraz medale, które wręczyły reprezentantki Polski – Katarzyna Skowrońska-Dolata i Agnieszka Kąkolewska. Po ceremonii dekoracji obie siatkarki poprowadziły trening z najmłodszymi sportowcami z Energetycznej Akademii Siatkówki. W imprezie uczestniczyły dzieci z poznańskich szkół biorących udział w projekcie.Jest fantastycznie. To najlepszy, pierwszy prezent na święta, jaki dostałam. Uśmiech dzieci, ich radość, to, że są takie wdzięczne – to wszystko napełnia moje serducho – mówiła po treningu bardzo zadowolona Katarzyna Skowrońska-Dolata, dla której była to pierwsza tego typu impreza w Polsce. – Dla mnie to było coś fajnego. Cieszę się, że mogłam w tym uczestniczyć. Dla dzieci to była frajda, ale dla mnie chyba podwójna. Jestem bardzo szczęśliwa po takim spotkaniu.

Podczas zajęć najmłodsze siatkarki bardzo starannie wykonywały wszystkie polecenia siatkarek, które do tej pory mogły zobaczyć tylko w telewizji. Po spotkaniu obie reprezentantki Polski cierpliwie pozowały do zdjęć i podpisywały zdjęcia – tak długo, dopóki każdy z uczestników „Areny z Gwiazdami” nie otrzymał autografu.

Jestem zachwycona, że tak fajnie to wyszło – komentowała dwukrotna mistrzyni Europy siatkarek. – Kiedy ja zaczynałam swoją przygodę z siatkówką, ta dyscyplina nie była popularna. Bardzo chciałabym, żeby do mnie kiedyś przyszedł jakiś siatkarz albo siatkarka, których ja obserwuję, podziwiam, oglądam. Miałabym z nimi zajęcia, mogłabym porozmawiać, byłabym w siódmym niebie… Nigdy jednak nie miałam czegoś takiego.

Nie wiem, czy widzę siebie w przyszłości w roli trenera – odpowiada Katarzyna Skowrońska-Dolata zapytana o taką ewentualność. – Bardzo chcę się dzielić swoimi doświadczeniami, swoją wiedzą. Dlatego muszę znaleźć sposób, aby to robić… ale niekoniecznie jako trener – kończy z uśmiechem.

Dzień pełen emocji w poznańskiej Arenie zakończył II-ligowy mecz Energetyka Poznań z UKS-em Zielone Wzgórza Murowana Goślina. W derbach Wielkopolski lepsze okazały się gospodynie, wygrywając 3:0.

Niezwykle udana impreza ożywiła halę, w której siatkarki mają okazję gościć dość rzadko. A szkoda, bo jak widać po ilości uczestników i osób zgromadzonych na trybunach, zainteresowanie żeńską siatkówką w Poznaniu jest spore. Zaangażowanie w projekt dwóch reprezentantek kraju na pewno doda skrzydeł organizatorom takich zajęć, którzy już myślą o kolejnych tego typu imprezach. Kto wie, może za kilka lat któraś z reprezentantek Polski będzie mogła powiedzieć: „Zaczynałam swoją przygodę z siatkówką w poznańskiej Arenie”?

Zobacz również:
Zdjęcia z imprezy „Arena z Gwiazdami” (fot. Bernard Guziałek)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved