Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dominika Leśniewicz: Wierzę w awans Polek

Dominika Leśniewicz: Wierzę w awans Polek

fot. archiwum

- Wierzę, że zmobilizowanie najlepszych polskich siatkarek da efekt i reprezentacja awansuje na mistrzostwa świata - mówi mistrzyni Europy z 2003 r. Dominika Leśniewicz. Była libero kadry przewiduje, że o awans Polki będą walczyć z Belgijkami.

Polkom spokojny awans ma zapewnić powrót do kadry utytułowanych zawodniczek. W drużynie Piotra Makowskiego, w której z dawnych mistrzyń do niedawna grała tylko Katarzyna Skowrońska-Dolata, teraz wystąpią też m.in.: Małgorzata Glinka, Anna Werblińska, Izabela Bełcik, Mariola Zenik, Katarzyna Gajgał-Anioł i Eleonora Dziękiewicz.

Dobrze, że jesteśmy świadkami takich powrotów. Wzmocnienia są konieczne, bo o mistrzostwa świata trzeba walczyć, korzystając ze wszystkiego co najlepsze. Ostatnio trener Makowski miał w zespole dużo zawodniczek młodych, utalentowanych i perspektywicznych, ale bardzo brakowało mu tych doświadczonych. Teraz ma w końcu te dziewczyny, na których naprawdę chciał oprzeć grę drużyny, więc trzeba być dobrej myśli – powiedziała Dominika Leśniewicz.

O Szwajcarkach i o Hiszpankach nie wiem nic, kojarzę tylko, że na mistrzostwach Europy obie drużyny należały do najsłabszych, przegrały wszystkie swoje mecze. Nie spodziewam się, że w drużynach Szwajcarii i Hiszpanii objawią się gwiazdy, które pociągną te zespoły do niesamowitej gry. Teraz takich nie ma, nie przypominam sobie, żeby jakaś zawodniczka z jednej czy z drugiej z tych reprezentacji grała w mocnym klubie – oceniła była libero reprezentacji.Nie jestem aż taką optymistką, żeby powiedzieć, że Polki wygrają trzy razy po 3:0. Belgijki pokazały bardzo dobrą grę na mistrzostwach Europy. Nigdy wcześniej nie były tak mocne jak teraz. Na pewno czują, że mogą sprawić niespodziankę. Ale część belgijskich zawodniczek dobrze znamy z ORLEN Ligi, historycznie mamy drużynę dużo lepszą i chcąc mierzyć wysoko, musimy ten mecz wygrać. Mam nadzieję, że dziewczyny przesadnie się nie obawiają. Muszą pamiętać, że są lepsze. Nie może być tak, że grę będzie ciągnęła jedna zawodniczka. Cała szóstka musi iść w tym samym kierunku. Wierzę, że tak będzie, dlatego stawiam na zwycięstwo Polski i awans na mundial – podsumowała Dominika Leśniewicz.

* więcej w serwisie sport.pl
* rozmawiał Łukasz Jachimiak (sport.pl)

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved