Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek: Mamy ustalony cel – być w ósemce

Rafał Buszek: Mamy ustalony cel – być w ósemce

fot. Izabela Kornas

- Wygraliśmy więcej spotkań, niż przegraliśmy, więc śmiało mówię, że jestem zadowolony. Również z naszej pozycji w tabeli i z ilości punktów - mówi atakujący Indykpolu AZS Olsztyn, Rafał Buszek. - Mamy ustalony cel, aby być w pierwszej ósemce.

Bardzo ładny prezent sprawiliście na święta zarówno sobie, jak i kibicom. Czego spodziewaliście się po Transferze Bydgoszcz?

Rafał Buszek: Spodziewaliśmy się, że będzie to ciężkie spotkanie i takie było. Dlatego tym bardziej się cieszymy, że udało się je zakończyć w trzech setach i że trzy punkty zostają w Olsztynie.

Były takie momenty, zwłaszcza w pierwszym i trzecim secie, gdy rywal wam uciekał.Zaczęliśmy grać swoje i przy naszej dobrej grze zdołaliśmy doprowadzić do remisu, a później w końcówce odskoczyć. Na szczęście odskakiwaliśmy w każdym secie, chociaż gdyby te piłki nie był skończone, to w końcówkach mogłoby być gorąco.

Jedenaście spotkań i 19 punktów – to wasz bilans po I fazie rundy zasadniczej. Jak oceniasz tę pierwszą część sezonu?

Ja jestem zadowolony. Wygraliśmy więcej spotkań, niż przegraliśmy, więc śmiało mówię, że jestem zadowolony. Również z naszej pozycji w tabeli i z ilości punktów.

Czy w związku z tym wasze cele na ten sezon ulegają jakimkolwiek zmianom? Celujecie wyżej czy nadal awans do play-off to cel podstawowy?

Myślę, że nie. Mamy ustalony cel, aby być w pierwszej ósemce, aby zakwalifikować się do play-off i to jest dla nas najważniejsze. Co prawda play-off jeszcze nie ma, ale jesteśmy bliżej tego celu. Oczywiście pozostało nam kolejnych jedenaście spotkań do rozegrania – i na nich się skupiamy.

Macie gwarantowane już miejsce w ćwierćfinale Pucharu Polski. Rozmawialiście już na temat tych rozgrywek?

Na razie nie zastanawiamy się nad tym. Przed tym spotkaniem wiedzieliśmy, że i tak zagramy w ćwierćfinale Pucharu Polski, bo i tak nie spadlibyśmy z 6. miejsca. Najważniejszy był mecz z Transferem Bydgoszcz. Nikt nie nastawiał się na Puchar, bo na to przyjdzie czas. Jest dużo czasu do tego i skupiamy się na lidze.

Rozmawiał Mariusz Kraszewski – więcej w serwisie indykpoazs.pl

 

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved