Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Maciej Ślusarczyk: Mamy fajne i pracowite dziewczyny

Maciej Ślusarczyk: Mamy fajne i pracowite dziewczyny

fot. Łukasz Krzywański

- Trzeba wierzyć i walczyć do końca, inaczej to wszystko nie ma sensu - powiedział w wywiadzie dla Strefy Siatkówki Maciej Ślusarczyk, scout PGNiG Nafty Piła. Siatkarki z Wielkopolski od kilku meczów pokazują coraz lepszą siatkówkę.

Dla Nafty Piła był to bardzo udany miesiąc. Przypuszczał pan, że ostatni zespół w lidze będzie w stanie pokonać pretendentów do mistrzowskiego tytułu?

Maciej Ślusarczyk:Udany był i owszem (uśmiech). Powiem tak, jeśli ciężko się pracuje, trenuje i dokłada wszystkich starań, aby grać jak najlepiej, to tak to wygląda. Nie chcę tutaj mówić, że Chemik nas zlekceważył, czy nie był przygotowany na mecz z nami, bo byłaby to nieprawda. Uważam, że to my zagraliśmy fajną siatkówkę i od początku odrzuciliśmy rywalki od siatki, zmuszając do gry na wysokiej piłce. Dołożyliśmy do tego elementy taktyki, które wykonywaliśmy, a to przełożyło się na sukces. Dziewczyny zagrały naprawdę fajny mecz. A jeżeli chodzi o moje przypuszczenia, to jak przystępuje się do każdego meczu tak, jakby był o tytuł mistrza Polski i tak, żeby go wygrać, to wtedy nasza praca ma sens.

Te mecze musiały uskrzydlić zespół. Atmosfera podczas meczów i treningów się poprawiła?Wygrane z Impelem i Chemikiem rzeczywiście dodały nam wiele pewności siebie, której nam troszkę brakowało. Uskrzydliły? Może trochę, ale mamy fajne i pracowite dziewczyny, a te wygrane dodały im wiary w siebie i to jest pozytywne. Atmosfera jest dobra i zawsze taka była. Robimy naprawdę dużo na treningach i mimo ciężkiej pracy, miejsca w tabeli atmosferę mamy bardzo dobrą.

Nie można było tak grać od początku?

(śmiech)… Może i można było. Ale jakbyśmy wiedzieli, że upadniemy, to byśmy usiedli wcześniej, prawda? To jest siatkówka, a jeszcze do tego żeńska, więc tutaj wiele czynników składa się na grę i na wyniki. Zaczęliśmy kiepsko, ale dokładamy wszelkich starań, aby zakończyć dobrze, czyli tak, jakbyśmy tego chcieli.

Zwycięska passa mogła być przedłużona w Łodzi. Mieliście szansę na komplet punktów, jednak zamiast trzech oczek, wywieźliście tylko punkt.

Mecze przed samymi świętami należą zawsze to tych najtrudniejszych… Dziewczyny są już głowami w domu, już zastanawiają się nad powrotami, to jest trudne, aby oddzielić mecz i życie prywatne, a dodatkowo to są kobiety, które mają więcej zmartwień na święta niż mężczyźni. Nasza gra wyglądała tak, a nie inaczej, nie ujmując niczego Budowlanym, graliśmy na tym samym poziomie i nie było to wielkie widowisko. My mamy jeden punkt, oni dwa. Czasem tak bywa, ale trzeba się cieszyć z jednego oczka.

W Pile odżyły nadzieje, że uda się uniknąć play-out. Mecze po przerwie świąteczno-noworocznej z Pałacem i Legionovią mogą być dla was kluczowe?

Nie wiem, czy nadzieje odżyły, czy nie, jeżeli chodzi o sztab szkoleniowy i zawodniczki, to one zawsze były żywe i realne. Jak już wcześniej wspomniałem, trzeba wierzyć i walczyć do końca, inaczej to wszystko nie ma sensu. Dlatego my walczymy, wierzymy i o to w tym chodzi. Siatkówka to piękny sport, ale małe błędy potrafią się zemścić, dlatego musimy tego unikać, a na pewno będzie dobrze! Podchodzimy do tych meczów tak samo jak do każdych wcześniejszych. Każdy mecz jest dla nas na wagę złota i najważniejszy!

Jak spędzicie końcówkę grudnia?

Pracowicie jak zawsze! (śmiech) A tak na poważnie to czekają nas treningi i ciężka praca. Przygotowujemy się do meczów noworocznych, a jest trochę więcej czasu niż w normalnym ligowym mikrocyklu, więc można więcej czasu poświecić na rożne rzeczy, na które niestety podczas normalnego meczowego harmonogramu go brakuje. Nad paroma elementami musimy popracować, inne ulepszyć. Ot takie normalne treningowe zabiegi. Myślę, że ten okres każdy zespół będzie wykorzystywał w bardzo podobny sposób.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved