Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > FIVB i CEV ułożyły kalendarz turniejów plażowych na 2014 rok

FIVB i CEV ułożyły kalendarz turniejów plażowych na 2014 rok

fot. archiwum

Już 2013 rok był pracowity dla siatkarzy i siatkarek plażowych. Wszystko wskazuje na to, że kolejny nie będzie lżejszy. FIVB, we współpracy z Komisją Europejskiej Siatkówki Plażowej, opracowało kalendarz wydarzeń na 2014 rok. Start już 15 stycznia.

Nadchodzący sezon siatkówki plażowej rozpocznie turniej z cyklu CEV Indoor Satellite, który odbędzie się w dniach 15-19 stycznia w rosyjskiej Anapie. Główną atrakcją 2014 roku ma być finał mistrzostw Europy, który został zaplanowany na dni 3-8 czerwca, a będzie rozgrywany w Rzymie. Kompleks Foro Italico po raz kolejny będzie gospodarzem ważnego wydarzenia w siatkówce plażowej. Od kilku lat regularnie rozgrywane są tam turnieje z cyklu FIVB World Tour. W 2011 roku odbyły się tam również mistrzostwa świata.

W przyszłym roku zostanie rozegrany również Puchar Kontynentalny Młodzieży. Najlepsze pary otrzymają bilet na młodzieżowe IO 2014, podczas których siatkówka plażowa będzie miała swój debiut.

Kalendarz wydarzeń na 2014 rok obejmuje także cztery turnieje z cyklu Master. Zarówno panie, jak i panowie rozpoczną udział w tym cyklu w Baden w dniach 28 maja – 1 czerwca. Do programu mistrzostw Europy zostały dołączone dwa turnieje – w szwajcarskim Biel/Bienne (6-10 sierpnia) i azerskim Baku (10-14 września).Dodatkowo kalendarz obejmuje także 1. i 2. rundę Pucharu Kontynentalnego. Zespoły z 44 krajów rozpoczną zmagania o bilety na IO 2016 w Rio de Janeiro. Jeśli chodzi o turnieje młodzieżowe, to mistrzostwa Europy do lat 18 odbędą się w norweskim Kristiansand, do lat 20 we włoskim Cesenatico, zaś do lat 22 w tureckiej Antalyi. Do tej pory Cesenatico, w przeciwieństwie do Kristiansand i Antalyi, nie gościło tak ważnych turniejów. Wcześniej podobne imprezy rozgrywane były w San Salvo i Catanii.

Nie zapominajmy również o turniejach z cyklu Satellites. Obędą się one w Anapie, Montpellier, Lozannie i Vaduz. Turnieje we Francji i Lichtensteinie będą gościć zarówno panów, jak i panie, podczas gdy w Lozannie zagrają jedynie panowie.

Jesteśmy oczywiście zadowoleni z szerokiej gamy imprez, które udało nam się zebrać – przyznał André Meyer, prezydent CEV. – Siatkówka plażowa w Europie w ostatnich latach bardzo się rozwinęła i rok 2014 jest kontynuacją tego trendu. Chciałbym podziękować federacjom wszystkich państw i promotorom za zgłoszenia i okazanie zainteresowania. Jestem przekonany, że to dopiero początek kolejnych pamiętnych sezonów.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved