Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia K: Unilever bez szans w starciu z Molico/Nestlé

Brazylia K: Unilever bez szans w starciu z Molico/Nestlé

fot. archiwum

Nadspodziewanie łatwą wygraną zakończył się hit brazylijskiej Superligi kobiet. Wicemistrzynie kraju, Molico/Nestlé Osasco, podejmowały złote medalistki, Unilever Rio de Janeiro i wygrały 3:0. W barwach Molico perfekcyjnie zagrała Serbka Sanja Malagurski.

Pierwszy set, nazwanego w Brazylii „kosmicznym meczem” pojedynku, był od samego początku bardzo wyrównany. Oba zespoły walczyły ze sobą jak równy z równym, a nieznaczne prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W środku seta coraz bardziej widoczne były problemy z dokładnym przyjęciem piłki po stronie Unileveru, jednak mimo wszystko podopieczne Bernardo Rezende jakoś się broniły (15:16). Dopiero w samej końcówce bezpośredni błąd dogrania Gabrieli Bragi spowodował, że to Molico zdobył dwupunktową przewagę i miał okazję zakończyć seta (20:18). Ostatni punkt tego seta padł po autowym ataku Sary Pavan z prawego skrzydła i to gospodynie objęły prowadzenie 1:0.

Początek drugiej odsłony był tak samo wyrównany jak pierwszy set. Tuż po pierwszej przerwie technicznej mocne zbicia Sanji Malagurski oraz blok Thaisy Menezes pozwoliły gospodyniom objąć dwupunktowe prowadzenie (10:8). W kolejnych akcjach coraz więcej błędów zaczęły popełniać przyjezdne, a ekipa Luizomara de Moury stopniowo przejmowała inicjatywę. Po autowym ataku Bruny Silvy i bloku Fabioli wicemistrzynie Brazylii prowadziły 15:11. W końcówce z dobrej strony pokazała się Adenizia, jednak środkowa Unileveru niewiele mogła zdziałać w obliczu przeciętnej dyspozycji swoich koleżanek. Błąd w ataku Brankicy Mihailović zakończył drugiego seta wynikiem 21:16 dla Molico.

Niekorzystnie dla gości, bo od dwupunktowej straty rozpoczął się set numer trzy (4:6). Siatkarki Bernardo Rezende szybko obudziły się ze snu i po potężnych zbiciach Mihailović oraz blokach Juciely wygrywały 8:6. Minimalna przewaga Unileveru utrzymywała się do połowy seta, kiedy to do głosu ponownie doszła Sanja Malagurski. Serbka dostawała bardzo dużo piłek w ataku i większość z nich kierowała bezpośrednio w „pomarańczowe” (19:17). Libero gości, Fabi, robiła, co mogła, jednak nie dała rady obronić wszystkich potężnych uderzeń Malagurski. Opiekun Unileveru starał się dokonywać zmian w składzie, jednak pojawienie się na boisku doświadczonej Valeskinhy czy Amandy niewiele wniosło i mistrzynie kraju musiały pogodzić się z porażką 18:21 i 0:3 w całym spotkaniu.Najlepszą siatkarką tego pojedynku została uznana Serbka Sanja Malagurski, która w całym meczu zdobyła 15 oczek. – Wiedziałyśmy, że to będzie niezwykle trudny mecz. Kiedy dotarłyśmy do hali, byłyśmy bardzo naładowane sportową energią. Zespół Unileveru jest niezwykle mocny i dlatego jestem tym bardziej szczęśliwa, że udało się wygrać. Patrzyłam na to, jak Unilever zagrał w końcówce poprzedniego sezonu. Dla mnie ta siatkówka była niesamowita. Mam nadzieję, że w dalszej części rozgrywek będzie nam szło równie dobrze – przyznała MVP spotkania, Sanja Malagurski. – W Brazylii bardzo wiele osób kocha siatkówkę, a jak dotarłam do hali i zobaczyłam, że nie ma wolnych miejsc, to przekonałam się o tym na własnej skórze. Myślę, że kibice są naszym siódmym zawodnikiem – dodała.

Molico/Nestlé Osasco – Unilever Rio de Janeiro 3:0
(21:19, 21:16, 21:18)

Składy zespołów:
Molico: Adenizia (10), Thaisa Menezes (10), Malagurski (15), Bosetti C. (3), Sheilla Castro (9), Fabiola (2), Camila Brait (libero) oraz Ana Gosling, Gabi Souza i Ingrid
Unilever:
Gabi Braga (9), Pavan (3), Juciely (5), Helia Souza, Mihailović (12), Ana Carolina (3), Fabi (libero) oraz Regiane (4), Amanda, Bruna Silva (3), Valeskinha (1) i Ratze

źródło: cbv.com.br, globoesporte.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved