Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Murek: Punkty są nam bardzo potrzebne

Dawid Murek: Punkty są nam bardzo potrzebne

fot. archiwum

- Po przerwie będziemy już w komplecie i liczymy, że kibice zobaczą w akcji ten prawdziwy, lepszy AZS - mówi Dawid Murek. Grudzień nie był zbyt szczęśliwy dla częstochowskich akademików, którzy po czterech porażkach z rzędu spadli na 10. miejsce w tabeli.

W ostatnim w tym roku spotkaniu częstochowianie ulegli 0:3 Skrze Bełchatów. – Szansa może by była, ale pod warunkiem, że gralibyśmy tak, jak w pierwszym secie meczu z Rzeszowem. Bełchatów kontrolował grę, nie byliśmy dla nich zagrożeniem. To przykre. Nie mieliśmy nic do stracenia, wiedzieliśmy, że nic się nie stanie, jeżeli przegramy z wielką Skrą, a w naszej grze i tak zabrakło luzu – przyznaje przyjmujący częstochowskiego AZS-u, Dawid Murek.Wiem – telewizja, niektórzy chłopcy są młodzi, ale mimo wszystko powinniśmy wypaść lepiej. Fakt, że po drugiej stronie siatki są znane nazwiska, że mogą z nimi powalczyć, to powinna być dla nich przygoda. Spięcie było za duże. A Skra pokazała to, co potrafi. Ten zespół na każdej pozycji ma bardzo dobrych zawodników. Żeby z nimi podjąć walkę, trzeba grać na 120 procent – dodaje Murek.

Teraz częstochowian czeka dość długa przerwa świąteczna. – Mamy czas na regenerację, spotkamy się z rodzinami, naładujemy akumulatory i mam nadzieję, że w nowy rok wejdziemy z lepszym, pozytywnym nastawieniem. To, że odpoczniemy trochę od siebie, też nam się przyda. Po przerwie będziemy już w komplecie i liczymy, że kibice zobaczą w akcji ten prawdziwy, lepszy AZS – zapowiada Dawid Murek na łamach portalu czestochowa.sport.pl.Ważne będzie to, że do gry wrócą Michał Bąkiewicz, który od jakiegoś czasu już trenuje, i Jakub Vesely. Nasza siła na pewno będzie większa, możliwości też. Do tej pory zawsze było jakoś pod górkę, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Mamy duży potencjał i czekamy, aż ta dobra gra wreszcie przyjdzie. Mam nadzieję, że nastąpi to już na początku nowego roku. Wszyscy na to czekają i my, zawodnicy, też. Bo punkty są nam bardzo potrzebne – kończy swoją wypowiedź przyjmujący AZS-u.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved