Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Adrianna Szady: Później będziemy o tym myśleć

Adrianna Szady: Później będziemy o tym myśleć

fot. Wiesław Kozieł / plusliga.pl

- Podtrzymuję słowa trenera, który powtarza, że liczy się przede wszystkim każdy kolejny punkt, set i mecz. Później będziemy myśleć o kolejnych osiągnięciach - mówi o ewentualnych szansach na awans rozgrywająca Developresu Rzeszów, Adrianna Szady.

Na koniec roku zamurowałyście u siebie Murowaną Goślinę. U siebie nie ma na was mocnych…

Adrianna Szady: Mimo wygranej ta nasza gra nie wyglądała tak, jak byśmy sobie tego życzyły. Kibicom mogło się podobać, bo było dużo długich akcji, obron, dużo mocnych ataków, ale to nie jest to, co prezentujemy na treningach, a możemy prezentować w naszej grze. Liczę, że po Nowym Roku wrócimy do pełnej dyspozycji i skuteczności.

Czy to przez świąteczną atmosferę nie wszystko wychodziło?Możliwe. Święta coraz bliżej i pewnie każdy myśli, żeby już pojechać do domu, do rodziny. Nie popisałyśmy się w drugim secie, ale taka porażka pomogła. Zimna woda nas obudziła, potem wszystko wróciło do normy i wygrałyśmy.

Karolina Filipowicz złapała kontuzję, więc w końcu dostałaś szansę, by zagrać cały mecz. Uważasz, że wykorzystałaś ją w pełni?

Zawsze mogło być lepiej. Liczę, że Karola szybko wróci do zdrowia, bo wtedy spada stres, mamy pewność, że ktoś w gorszym momencie może nas zastąpić. Karola, choć nie mogła grać, była cały mecz ze mną i podpowiadała mi. Bardzo jej dziękuję.

Mam wrażenie, że stres udzielił ci się w tym meczu. Czy to przez to, że za mało grałaś dotychczas?

Każdy z nas dąży do tego, żeby wskoczyć do tej pierwszej szóstki, jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że wygrywamy. Te zwycięstwa to jednak nie tylko zasługa pierwszej szóstki, ale całej drużyny. Trener nam zawsze powtarza, że trenuje się i pracuje na wynik całego zespołu, a nie tylko jednostek. Wszystkie cieszymy się z wyników osiągniętych, nie ważne, która gra.

W połowie sezonu jesteście na drugim miejscu. Zaskoczona?

Oczywiście. To jest super miejsce, tym bardziej, że jesteśmy beniaminkiem.

Cały wywiad Łukasza Pado w serwisie nowiny24.pl

 

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved