Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowicze rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

Plażowicze rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

fot. archiwum

W okresie jesienno-zimowym drastycznie zmniejsza się ilość wiadomości na temat siatkówki plażowej. Czołowe polskie duety odpoczywają i leczą urazy, których po sezonie nie brakuje. Przyszedł jednak czas, aby zacząć myśleć o przyszłorocznych turniejach.

W ostatnich miesiącach w turniejach międzynarodowych brały udział jedynie pary juniorskie. W ostatniej imprezie organizowanej przez FIVB w Durbanie zaprezentowały się Jagoda Gruszczyńska i Maria Włoch, a także Dawid Popek i Paweł Pełka. Oba teamy odpadły już po rundzie grupowej, ale nie da się ukryć, że liczy się również doświadczenie, które młode pary nabywają podczas takich turniejów.

Dużo wcześniej sezon zakończyli m.in. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Aktualnie jedna z najlepszych polskich par plażowych wznowiła treningi do przyszłorocznych rozgrywek. – Na razie nie wchodzimy na piasek – mówi Kądzioła. – Przygotowujemy się pod kątem motoryczno-siłowym. Trzy razy w tygodniu wchodzimy na siłownię, dwa razy mamy zajęcia stabilizacyjne, dwa razy kondycja i raz zabawy na piasku. Normalne treningi zaczniemy dopiero w momencie, gdy nasz trener Martin Olejnak przyjedzie do Polski. Planujemy rozpocząć typowo siatkarskie zajęcia po Nowym Roku.

Polscy plażowicze zgodnie przyznają, że podczas tzw. wolnego nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. – Szczerze mówiąc, to nie tęskniłem za treningami, bo cały czas byłem zajęty i nie miałem nawet czasu na zastanawianie się nad tym – stwierdził Michał Kądzioła.W niedawnym wywiadzie dla Głosu Wielkopolskiego w podobnym tonie wypowiadała się Jagoda Gruszczyńska. Mistrzyni świata juniorek do lat 21 studiuje bowiem na dwóch kierunkach – wychowania fizycznego oraz dziennikarstwa międzynarodowego z językiem niemieckim. – Obecnie trenuję razem z Kingą Kołosińską i Moniką Brzostek, z którymi wspólnie z Karoliną [Baran – przyp. red.] przegrałyśmy w Niechorzu finał mistrzostw Polski seniorek – opowiadała młoda siatkarka.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved