Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Piotr Makowski: Szaleństw nie będzie

Piotr Makowski: Szaleństw nie będzie

fot. FIVB

- Będziemy trenować zarówno w sylwestra, jak i w Nowy Rok - mówi selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek Piotr Makowski. Z pomocą wielkich mistrzyń szkoleniowiec chce zrobić wszystko, by kadra mogła poświętować 5 stycznia.

Tego dnia w Łodzi skończy się turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata. – Dla całego środowiska będzie to bardzo ważny turniej. Trzeba zacząć odbudowywać pozycję naszej kobiecej siatkówki, a do tego potrzebny jest awans na mundial – mówi Dorota Świeniewicz.

Mistrzyni Europy z 2003 i 2005 roku jest przekonana, że powrót do kadry tak utytułowanych zawodniczek, jak Małgorzata Glinka-Mogentale, Izabela Bełcik, Mariola Zenik czy Anna Werblińska, przyniesie spodziewany efekt. – Cieszę się, że nasze znakomite siatkarki przyjęły zaproszenie trenera Makowskiego. Potencjał powołanych dziewczyn jest ogromny – mówi Świeniewicz.

Makowski dobrze wie, że samym potencjałem Glinka i spółka nie pokonają Szwajcarek, Hiszpanek i przede wszystkim Belgijek. – Zbieramy się w Spale drugiego dnia świąt. Trenować będziemy zarówno w sylwestra, jak i w Nowy Rok. Mamy zaplanowaną kolację sylwestrową w Łodzi, ale żadnych szaleństw nie będzie – mówi trener.Sylwester na białej sali to dla naszych siatkarek konieczność, jeśli chcą – a widać, że chcą – wrócić do światowej elity.

Ostatnio na międzynarodowej arenie nam się nie wiodło, dlatego musimy grać w eliminacjach następnych mistrzostw Europy. Nie pamiętam, kiedy ostatnio się to zdarzyło – mówi Świeniewicz.

Przypominamy chętnie, bo taka sytuacja była w roku 2003, a więc tuż przed narodzinami wielkiej drużyny Andrzeja Niemczyka, która właśnie w 2003 i 2005 roku zdobywała złote medale mistrzostw Starego Kontynentu.

Teraz o tak spektakularne sukcesy będzie trudno, bo w ostatnich miesiącach przekonaliśmy się, jak niewiele mogą zdziałać młode zawodniczki nawet mimo wsparcia znakomitej Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty.

*Więcej w serwisie sport.pl
Autorem tekstu jest Łukasz Jachimiak

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved