Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Franck Lafitte: Już nie mogę się doczekać

Franck Lafitte: Już nie mogę się doczekać

fot. archiwum

Trójkolorowi o kwalifikację do mistrzostw świata zagrają na własnym terenie, a miejscem turnieju będzie Paryż. - Już nie mogę się doczekać. Gra przed francuskimi kibicami da nam siłę do wywalczenia kwalifikacji - mówi Franck Lafitte, środkowy Les Bleus.

W swojej karierze w jakich rozgrywkach międzynarodowych miał pan okazję uczestniczyć? Jakie były ich wyniki?

Franck Lafitte:Miałem okazję uczestniczyć w wielu turniejach międzynarodowych. Pierwszym, który zapisał mi się w pamięci, były mistrzostwa Europy juniorów, które wygraliśmy. Potem zakończyliśmy mistrzostwa świata juniorów na 9. miejscu. W seniorskiej siatkówce uczestniczyłem w mistrzostwach Europy, gdzie nasz występ zakończył się na ćwierćfinale oraz w igrzyskach śródziemnomorskich, w których zdobyliśmy brązowy medal.

Od 2005 roku Francja nie miała okazji organizować turnieju tej rangi. W jaki sposób turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata będzie dla pana wyjątkowy?

– Już nie mogę się doczekać gry na naszym terenie. Gra w rozgrywkach międzynarodowych przed francuskimi kibicami da nam siłę do wywalczenia kwalifikacji.

Gra w dużym turnieju na szczeblu reprezentacyjnym we Francji jest wydarzeniem, które wielu zawodników chciałoby przeżyć. Będziecie grać w hali wypełnionej publiką, która wam będzie kibicować, jak pan odbiera te zawody?

– Będzie trudno wywalczyć kwalifikację. Tylko jedna drużyna z czterech w grupie się zakwalifikuje do mistrzostw świata. Fakt, że gramy u siebie, przed naszą publicznością, jest dla nas sporym handicapem.

Sezon reprezentacyjny będzie długi w tym roku, zapowiadają się święta krótsze niż zwykle. Jak się pan czuje fizycznie i psychicznie w tym momencie?

– Wszyscy jesteśmy trochę zmęczeni, ale jesteśmy tak podekscytowani, że motywacja i gra o stawkę wezmą górę. Przygotowania do turnieju, jestem o tym przekonany, nas odświeżą i zjednoczą w tym wspólnym celu.

A jaki jest cel reprezentacji Francji?

– Jedynym celem jest zajęcie pierwszego miejsca w turnieju i tym samym zakwalifikowanie się do mistrzostw świata.

Jakie są pana zdaniem trudności, które będziecie musieli przezwyciężyć, żeby wywalczyć bilet na światowy czempionat?

– Trzeba będzie przede wszystkim przezwyciężyć zmęczenie i fakt, że mieliśmy krótki czas na wspólne przygotowania. Ale wszystkie zespoły będą w tej samej sytuacji, ponieważ rozgrywki ligowe są bardzo intensywne. Nasze poświęcenie i ciężka praca pozwolą nam pokonać rywali.

Jaka pana zdaniem jest mocna strona narodowej drużyny Francji?

– Naszą siłą jest nasza determinacja do osiągnięcia sukcesu oraz solidarność.

Jaka będzie pana rola w tym turnieju? Na czym będzie się pan szczególnie koncentrować?

– Zrobię wszystko, by wnieść jak najwięcej energii podczas przygotowań i zawodów. I w tych momentach w życiu grupy, które będą w momentach krytycznych, i w tych momentach euforii z gry.

Jakie są pana prognozy na ten turniej kwalifikacyjny i potem ewentualnie mistrzostwa świata?

– Co do turnieju to Francja się zakwalifikuje! Damy z siebie wszystko, by to osiągnąć. Co do mistrzostw to widzę nas w czołowej czwórce razem z Brazylią, Włochami i Rosją.

źródło: ffvb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved