Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: GTPS rozbity w Szczecinie

II liga M: GTPS rozbity w Szczecinie

fot. archiwum

Siatkarze Morza Bałtyk Szczecin lekko łatwo i przyjemnie pokonali we własnej hali GTPS Gorzów Wielkopolski 3:0. Goście w żadnym z siatkarskich elementów nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom, a porażka sprawiła, że tracą już do nich 4 punkty.

Przed meczem trudno było wskazać faworyta, bowiem w poprzedniej kolejce szczecinianie przegrali z Olimpią Sulęcin. Za to gorzowianie mieli trzy zwycięstwa z rzędu. Jednak już na rozgrzewce było widać, iż zdecydowanie lepiej w sobotnie popołudnie prezentowali się gospodarze. Potwierdził to początek spotkania, kiedy narzucili oni swój rytm gry przeciwnikom. Świetnie prezentowali się w polu serwisowym oraz na kontrze, a gracze GTPS-u popełniali mnóstwo błędów zarówno na zagrywce, jak i w ataku. Z akcji na akcję rosła przewaga podopiecznych trenera Dolińskiego, którzy nie zamierzali zwalniać tempa. Kapitalne zbicia Adama Tołoczko i Daniela Zabłockiego w połączeniu z dobrą dyspozycją zachodniopomorskiej ekipy w bloku spowodowały, że odskoczyła ona od rywali na dziesięć oczek (21:11). W końcówce kontrolowała boiskowe wydarzenia, a przyjezdni nie poprawili swojej gry, przez co polegli w premierowej odsłonie 14:25.

Niewiele zmieniło się w drugiej partii, bowiem już na jej początku trudnym serwisem punktowali rywali nie tylko skrzydłowi szczecińskiej drużyny, ale również Wojciech Kwiecień. W dodatku dobre przyjęcie w szeregach gospodarzy sprawiło, że na środku uruchamiany był między innymi Marcin Bachmatiuk. Za to jedynym dobrym ustawieniem lubuskiej drużyny było to, w którym w polu serwisowym pojawiał się Paweł Czapla, ale to było zbyt mało, aby powstrzymać dobrze dysponowanych tego dnia podopiecznych trenera Dolińskiego. W dodatku raz po raz zatrzymywali oni rywali blokiem, a fatalnie w ataku wśród gorzowian spisywał się Paweł Maciejewicz. W pewnym momencie gospodarze wygrywali już 21:15. Wprawdzie sygnał do walki GTPS-owi próbował dać jeszcze Łukasz Ożarski, który skończył kilka ataków, a Michał Kocoń popisał się asem serwisowym, ale popsute zagrywki gości nie pozwoliły im już dogonić rywali (21:25)

Na początku trzeciej odsłony w ataku błąd popełnił Patryk Wojtysiak, dzięki czemu ponownie przewaga zaczęła uwidaczniać się po stronie Morza Bałtyk (4:2). Chwilę później swoje trzy grosze do wyniku dorzucili: Jakub Makar i Grzegorz Gnatek, a gospodarze błyskawicznie uciekali rywalom. Fragment ich słabszej postawy w ataku pozwolił gorzowianom wrócić do gry (10:12). Jednak taka sytuacja nie trwała zbyt długo, bowiem siatkarze GTPS-u fatalnie prezentowali się w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła. Kolejna czapa na jednym z gorzowskich skrzydłowych odebrała gościom resztki ochoty do walki (12:16). W końcówce wydarzenia na boisku zdominowali szczecinianie, a w szczególności Zabłocki, który co rusz popisywał się udanymi zagraniami. Ostatecznie w tej części spotkania zachodniopomorski zespół rozgromił przeciwników 25:15 i podniósł z parkietu zasłużone trzy oczka.Morze Bałtyk Szczecin – GTPS Gorzów Wielkopolski 3:0
(25:14, 25:21, 25:15)

Składy zespołów:
Morze Bałtyk: Kwiecień, Makar, Gnatek, Bachmatiuk, Zabłocki, Tołoczko, Kołodziej (libero) oraz Zapaśnik i Naliwajko

GTPS: Krzywiecki, Janas, Czapla, Maciejewicz, Troska, Ożarski, Januszewski (libero) oraz Wojtysiak, Pękalski, Greś, Kocoń i Trojan

Zobacz również:
Wyniki 12. kolejki oraz tabela 1. gr. II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved