Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Camillo Placì: Mam zespół, który osiągał dobre wyniki

Camillo Placì: Mam zespół, który osiągał dobre wyniki

fot. FIVB

Już niebawem Bułgarzy rozpoczną zmagania w kwalifikacjach do mundialu. Ich rywalami będą Czesi, Holendrzy i Cypryjczycy. - W trakcie przygotowań będziemy analizować grę rywali, przygotowywać odpowiednią taktykę - mówi Camillo Placì.

Jesteś świadom w jakiej formie znajdują się wszyscy powołani zawodnicy?

Camillo Placì: – Jestem w stałym kontakcie zarówno z zawodnikami, jak i ich trenerami, sztabami szkoleniowymi drużyn, w których grają. W zasadzie zatem tak, zdaję sobie sprawę z tego, w jakiej formie są oni wszyscy. Na początku tygodnia przybyli pierwsi zawodnicy, a z resztą zobaczyłem się w czwartek wieczorem.

Andrej Żekow zajmie miejsce w wyjściowym składzie kosztem Georgija Bratojewa?– Trudno powiedzieć, ale cieszę się, że Żekow zdecydował się wrócić do reprezentacji. Przede wszystkim dlatego, że z nim w składzie mamy więcej możliwości. On jest zawodnikiem z dużym doświadczeniem, które dla nas może okazać się pomocne. Kto natomiast będzie pierwszym rozgrywającym? Na tę chwilę trudno powiedzieć, ocenię to, gdy zobaczę ich obu na treningach – na podstawie ich formy podejmę decyzję.

Również Cwetan Sokołow będzie miał większą konkurencję – do drużyny dołączył Bojan Jordanow.

– Powrót Bojana jest dla nas bardzo pozytywny, gdyż jest on doświadczonym zawodnikiem, dysponującym dobrą techniką. Chcę jednak zauważyć, że zgrupowanie rozpocznę, mając do dyspozycji 17 graczy, ale na kwalifikacje pojedzie tylko 12. W ciągu najbliższych dni będę musiał dokonać wyboru.

Czyli wiesz już, na jakich atakujących postawisz?

– Dla mnie najważniejsze jest to, by zobaczyć w jakiej dyspozycji znajdują się wszyscy zawodnicy, a dopiero później podjąć ostateczną decyzję. Chciałbym zobaczyć tych wszystkich graczy podczas treningów i porównać to, co widzę, z informacjami, jakie otrzymałem. Z pewnością jednak nie będzie żadnych większych niespodzianek, gdyż mam zespół, który już osiągał dobre wyniki. Jeśli jednak będzie możliwość ulepszenia kilku aspektów, zastanowię się, jak tego dokonać.

A jak wygląda sytuacja z Sokołowem? Mówił, że ma drobne problemy ze zdrowiem, ale jak poważna jest to sprawa?

– Nie sądzę, aby był to poważny problem. Musimy jednak uważać na niego i monitorować stan jego ramienia, zobaczyć, czy będzie mógł trenować na pełnych obrotach. Wówczas system pracy dostosujemy, wraz ze sztabem medycznym, do jego aktualnych możliwości.

Rozmawiałeś już na ten temat ze sztabem medycznym zespołu Diatec Trentino?

– Tak, zarówno ja, jak i nasz trener od przygotowania fizycznego. W takich chwilach najważniejsze jest to, aby działać dla dobra Cwetana. Interesy nasze i drużyny z Trydentu są podobne, więc ufamy sobie.

Musicie obawiać się waszych rywali w kwalifikacjach do mistrzostw świata?

– Nie, jeśli będziemy przygotowywać się i trenować odpowiednio ciężko, co jest najważniejsze. W trakcie tych przygotowań będziemy też analizować grę rywali, przygotowywać odpowiednią taktykę. Nie będzie tu żadnej improwizacji – mamy przygotowany program działania, wybierzemy najlepszą strategię gry przeciwko naszym przeciwnikom.

źródło: bgvolleyball.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved