Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Bartłomiej Lemański: Odpoczynek jest bardzo ważny

Bartłomiej Lemański: Odpoczynek jest bardzo ważny

fot. archiwum

Poniedziałkowy mecz Effectora z AZS-em Politechniką Warszawską w Kielcach zakończy 13. kolejkę Młodej Ligi. Dla wszystkich zawodników rozpocznie się świąteczna przerwa. O tym, jak ją spożytkują młodzi siatkarze z Warszawy, mówi Bartłomiej Lemański.

W ostatnim spotkaniu ulegliście zespołowi z Olsztyna 2:3. Czego zabrakło w waszej grze, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?

Bartłomiej Lemański: Ciężko powiedzieć, czego zabrakło w naszej grze. Każdy chciał wygrać i daliśmy z siebie wszystko, aby do tego doprowadzić. Jednak tym razem to nie wystarczyło. Przeciwnicy okazali się być lepsi w tym spotkaniu. Po prostu nie był to nasz dzień.

Nie da się nie zauważyć, że trener Szczucki długo szukał odpowiedniego ustawienia. Myślisz, że liczne zmiany mogą mieć wpływ na końcowy wynik spotkania?Tak, to prawda. Trener rotował naszym składem, jednak myślę, że nie miało to większego wpływu na wynik spotkania. Wiadomo, że ciężko jest wejść na boisko z ławki w trakcie meczu i zagrać na wysokim poziomie. Mimo to nasi zmiennicy wykonali kawał dobrej roboty.

W waszym przypadku ciężko jest mówić o atucie własnej hali. W zasadzie każdy mecz rozgrywany teoretycznie „u siebie” gracie w innym miejscu. Czy nie brakuje wam stabilności i boiska, które dobrze znacie?

Trochę tak, jednak nie możemy zrzucać na to całej winy za nasze niepowodzenia. Zagraliśmy kilka meczów na sali, na której trenujemy i mimo to nie wszystkie wygraliśmy. Atut własnej hali jest naprawdę pomocny, jednak nie decyduje on o wyniku spotkania.

Ósma kolejka rozpoczęła waszą serię zwycięstw. Wygraliście aż trzy mecze z rzędu wynikiem 3:0. Jednak od spotkania z drużyną Jastrzębskiego Węgla można było zauważyć spadek formy, który pojawił się w twojej drużynie. Czym to jest spowodowane? Nie staliście się przypadkiem zbyt pewni siebie?

Ciężko trenujemy cały tydzień, aby grać na wysokim poziomie. Mecz z drużyną Jastrzębskiego Węgla nie ułożył się po naszej myśli i niestety nie udało się go wygrać. Możemy jedynie włożyć jeszcze więcej pracy na treningach, aby takich sytuacji było jak najmniej.

W najbliższy poniedziałek zmierzycie się z drużyną z Kielc. Póki co zarówno wy, jak i wasi rywale macie na swoim koncie taką samą liczbę oczek. Jak oceniasz szanse na zwycięstwo swojej drużyny?

Póki co nie dane mi było zobaczyć rywali w akcji. Liczę na to, że zarówno przeciwnicy, jak i my pokażemy dobrą siatkówkę. Nie muszę chyba mówić, że damy z siebie wszystko, aby ten mecz wygrać.

Po tym meczu czeka was przerwa związana ze świętami. Myślisz, że taki odpoczynek jest wam potrzebny i pozytywnie wpłynie na dyspozycję twojego zespołu?

Na pewno tak, odpoczynek jest bardzo ważny, a te kilka dni wolnego pomoże nam zregenerować siły, aby być w dobrej formie podczas pierwszych meczów w nowym roku. Oczywiście chwila wytchnienia nie będzie zbyt długa, ponieważ w przerwie międzyświątecznej powrócimy do treningów.

Zostając przy temacie świąt. W piątek swoje 19. urodziny obchodził twój klub Metro Warszawa, czy możesz nam zdradzić, w jaki sposób je uczciliście?

Jak co roku klub organizuje imprezę, na którą wstęp mają wszyscy. Odbywają się tam różne konkurencje siatkarskie z udziałem wszystkich zawodników, zaczynając od kategorii „dwójek”, a kończąc na juniorach. Ponadto odwiedzają nas absolwenci Metra. W tym roku byli to Andrzej Wrona i Karol Kłos. Serdecznie zapraszam wszystkich za rok.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved