Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Michał Filip: Zakończenie sezonu bez medalu nie wchodzi w grę

Michał Filip: Zakończenie sezonu bez medalu nie wchodzi w grę

fot. archiwum

Siatkarze Młodej Ligi znajdują się już na półmetku fazy zasadniczej. Mimo dzisiejszej porażki drugie miejsce wciąż zajmuje zespół Asseco Resovii Rzeszów. O formie oraz nastrojach panujących w zespole z Podkarpacia mówi Michał Filip.

W dzisiejszym spotkaniu ulegliście drużynie z Radomia 1:3. Spodziewałeś się, że potencjalnie słabszy rywal sprawi wam tyle problemów?

Michał Filip: – Drużyna z Radomia zagrała bardzo dobre spotkanie, nam gra się nie kleiła, co ostatecznie zadecydowało o końcowym wyniku. Zdecydowanie naszą najsłabszą stroną było przyjęcie.

Jesteście po 13. kolejce rozgrywek, czyli połowa fazy zasadniczej jest już za wami. Jak możesz ocenić dotychczasową formę swojego zespołu?– Nasza gra póki co wygląda bardzo dobrze. Oczywiście zdarzają się słabsze momenty, tak jak to można było zauważyć podczas dzisiejszego spotkania z drużyną Czarnych Radom, ale generalnie nie mamy na co narzekać. Oczywiście, ciągle staramy się robić postępy i grać najlepiej, jak potrafimy.

Myślisz, że tym razem uda wam się poprawić wynik z zeszłego sezonu i stanąć na podium?

– Zdecydowanie taki jest nasz cel. Zakończenie sezonu bez medalu nie wchodzi w grę.

W tym roku zostałeś zgłoszony do rozgrywek PlusLigi. Dzięki temu masz okazję trenować ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Jak się odnajdujesz w pierwszym zespole?

– Śmiało mogę powiedzieć, że jest coraz lepiej. Dla mnie jest to nie tylko duża szansa, ale także i możliwość na zdobywanie cennego doświadczenia w grze seniorskiej. Mam nadzieję, że to zaowocuje w przyszłości.

Nie da się ukryć, że początek tego sezonu był dla ciebie udany. Jesteś postacią, która wyróżnia się w swojej drużynie, górujesz w statystykach i niejednokrotnie zostałeś już wyróżniony tytułem MVP. Jaki jest twój przepis na sukces?

– Mój przepis na sukces jest prosty. Trzeba zawsze dawać z siebie sto procent. Nie tylko na treningu, ale również w trakcie każdego meczu.

Czego życzyć tobie i twojej drużynie na zbliżające się święta?

– Przede wszystkim zdrowia, bo niestety w ostatnim czasie całej drużynie zdarzały się drobne kontuzje.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved