Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kapitan Squadra Azzurra zakończył karierę

Kapitan Squadra Azzurra zakończył karierę

fot. FIVB

Ostatni rok, mimo wywalczenia dwóch medali, nie był dla Cristiana Savaniego najłatwiejszy - wszystko za sprawą dwóch poważnych kontuzji. Między innymi właśnie te czynniki złożyły się na decyzję "Savy" o rezygnacji z gry w reprezentacji.

Jak już wspomniano, w trakcie minionego roku Cristian Savani borykał się z urazem stawu skokowego, a także kolana. Mimo to był niezwykle ważną postacią w Squadra Azzurra i w wielu meczach stanowił o jej sile. Ponadto od 2011 roku pełnił rolę kapitana reprezentacji. – Mam to szczęście, że jestem kapitanem zespołu, który składa się z naprawdę wielu świetnych zawodników, ludzi. Z tego też powodu w naszej szatni nie dochodzi do żadnych nieporozumień. Moim zadaniem natomiast jest przejmować inicjatywę, udzielać innym rad w ważnych momentach, ale tak naprawdę każdy z nas doskonale wie, co musi robić i robi to najlepiej, jak to możliwe. Dla mnie to prawdziwy zaszczyt i powód do dumy być kapitanem tej reprezentacji – mówił niedawno Strefie Siatkówki trzydziestojednolatek.

Mimo to w tym tygodniu popularny „Sava” podjął niełatwą decyzję o pożegnaniu z reprezentacją, w której występował nieprzerwanie od dwunastu lat. – To naprawdę fenomenalny rezultat, patrząc pod kątem osobistym, zawodniczym. Dodatkowo zostałem kapitanem reprezentacji i to sprawiło, że jestem bardzo szczęśliwy. Według mnie to, by zostać kapitanem drużyny narodowej, jest marzeniem każdego gracza, a mi udało się je spełnić – tłumaczył zawodnik. Teraz, gdy ten jeden z najlepszych przyjmujących na świecie zdołał zrealizować swoje marzenia, a ich zwieńczeniem był srebrny medal na tegorocznych mistrzostwach Europy, może on w pełni poświęcić się swojej rodzinie, co było kolejnym z motywów decyzji, a także grze w klubie.

Przypomnijmy, że Cristian Savani po raz pierwszy przywdział reprezentacyjną koszulkę 24 listopada 2001 roku podczas meczu Włochy – „Reszta Świata” rozgrywanego w Ferrarze. Od tego czasu zawsze znajdował uznanie w oczach szkoleniowców Azzurrich, a gdy reprezentację objął Mauro Berruto, Savani został mianowany kapitanem drużyny.Zawodnik ten ma na swoim koncie 233 występy w kadrze, a także może pochwalić się dwoma złotymi medalami mistrzostw Europy (2003, 2005), dwoma srebrnymi (2011, 2013), srebrem (2004) i brązem (2012) igrzysk olimpijskich, a także jednym srebrnym (2003) i dwoma brązowymi krążkami (2004, 2013) Ligi Światowej. Prócz tego dwukrotnie otrzymał nagrodę dla najlepiej zagrywającego zawodnika turnieju – podczas Pucharu Świata w 2011 roku i podczas ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved