Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dorota Wilk: Trzeba się z tym pogodzić

Dorota Wilk: Trzeba się z tym pogodzić

fot. archiwum

- Wydaje mi się, że straciłyśmy koncentrację - tak przegraną z legionowskim zespołem tłumaczyła Dorota Wilk, rozgrywająca BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała. - Za nami bardzo dużo meczów, więc może wyszło też nasze zmęczenie - dodała zawodniczka.

Mecz zdecydowanie nie ułożył się po waszej myśli. Co zdecydowało o takim obrocie sprawy?

Dorota Wilk: – Trudno mi powiedzieć. Wydaje mi się, że straciłyśmy koncentrację, chociaż nie wydaje mi się, żebyśmy w tym spotkaniu bardzo odstawały od przeciwniczek. W drugim secie tak naprawdę jeden błąd zaważył na tym, że przegrałyśmy całą partię. Za nami bardzo dużo meczów, więc może wyszło też nasze zmęczenie. Szkoda, że akurat przed świętami, ale trudno. Mogę jedynie pogratulować Legionovii.

Czy spodziewałyście się, że Siódemka Legionovia Legionowo tak wysoko postawi wam poprzeczkę?– Nigdy nie spodziewamy się łatwych meczów, ponieważ liga jest na tyle wyrównana, że trzeba walczyć o każdy punkt i każdy set. Może nie spodziewałyśmy się takiego wyniku, ale przegrana jest po naszej stronie i trzeba się z tym pogodzić.

Czy legionowianki w jakiś sposób was zaskoczyły?

– Przede wszystkim zaskoczyły nas swoją dyspozycją. Zagrały bardzo dobre spotkanie, walczyły o swoje. My byłyśmy trochę za mało skoncentrowane i takie są efekty.

Z jakim nastawieniem przyjechałyście do Legionowa, wiedząc, że gospodynie są zespołem teoretycznie słabszym?

– Przyjechałyśmy tu zmotywowane, chciałyśmy wygrać. W tym miesiącu wygrywałyśmy każde spotkanie, więc chciałyśmy tutaj postawić kropkę nad „i” i mieć wesołe święta. Niestety, nie udało się, ale mam nadzieję, że mimo to świętowanie będzie udane.

Mamy za sobą już ponad połowę sezonu, pani gra w barwach nowego klubu. Czy już się pani zadomowiła w Bielsku-Białej?

– Tak, na szczęście mieszkam stosunkowo blisko mojego rodzinnego miasta. To 250 km, więc blisko w porównaniu z Sopotem. Bielsko-Biała to bardzo ładne miasto, mieszka mi się tam bardzo miło. Atmosfera w zespole jest naprawdę bardzo fajna i cieszę się, że do niego trafiłam. Dziś mamy trochę smutne nastroje, bo przegrałyśmy tuż przed świętami, ale mam nadzieję, że jakoś się podniesiemy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved