Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Agata Babicz: Brakuje nam punktów w tabeli

Agata Babicz: Brakuje nam punktów w tabeli

fot. Tomasz Tadrała

Siatkarki PTPS-u Piła przegrały z zawodniczkami z Łodzi. Mimo to ten miesiąc był dla nich bardzo udany. - Mam nadzieję, że teraz będziemy "zbierać" punkty w każdym meczu - mówiła Agata Babicz, przyjmująca pilskiego zespołu.

Czego zabrakło do wygrania tego meczu?

Agata Babicz: – Nie wiem, czego zabrakło, trudno to ocenić. Zespół z Łodzi grał dobrze. Wyniki poszczególnych setów pokazują, jak zacięty był to mecz. Drużyna wygrywała lub przegrywała różnicą dwóch punktów. Szkoda, że nie udało nam się wygrać tego meczu za dwa punkty, ale teraz mamy święta i to będzie czas, aby trochę odpocząć.

Pokonałyście Impel Wrocław i Chemika Police. Ostatnie kolejki były więc dla was szczęśliwe…– Tak, jesteśmy zadowolone. Dla nas to też był pewnego rodzaju szok. Ja dalej nie jestem w stanie uwierzyć, że wygrałyśmy z Chemikiem Police. Mam nadzieję, że teraz będziemy „zbierać” punkty w każdym meczu. Będziemy się bardzo starały, aby tak było. Wiadomo, że brakuje nam tych punktów i musimy je zdobywać.

Kiedy nie miałyście nic do stracenia, grało wam się łatwiej?

– Może rzeczywiście w ostatnich dwóch kolejkach miałyśmy trochę „chłodniejsze” głowy. Zagrałyśmy te mecze na luzie, a tutaj być może za bardzo się spięłyśmy. Na szczęście mamy chociaż ten jeden punkt – wywozimy go z trudnego terenu. Tutaj inaczej się gra, ta hala jest dużo większa niż nasza.

Co zmieniło się od pierwszego meczu z drużyną z Łodzi?

– Nic nie uległo jakiejś wyraźnej zmianie. My bardzo sumiennie i ciężko pracujemy na treningach. Trener Popik nie daje nam taryfy ulgowej i może to przynosi efekty.

W waszej drużynie gra wiele młodych zawodniczek. Myślisz, że miało to jakieś znaczenie, szczególnie w tych nerwowych końcówkach setów?

– Możliwe, że tak. Popełniałyśmy w tych najważniejszych momentach za dużo błędów. Powinnyśmy czasami inaczej przebić tę piłkę, a jednak tego nie robiłyśmy.

Wcześniej grałaś w pierwszoligowym klubie z Aleksandrowa Łódzkiego. Jak czujesz się po przenosinach do Piły?

– Czuję się bardzo dobrze, zespół jest bardzo fajny. Atmosfera także jest bardzo dobra.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved