Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Dąbrowianki nie pojadą do Polic

ORLEN Liga: Dąbrowianki nie pojadą do Polic

fot. CEV

W sobotę miał się odbyć mecz w ramach 12. kolejki ORLEN Ligi pomiędzy Chemikiem Police a MKS-em Dąbrowa Górnicza. Dąbrowianki zamiast do Polic udały się jednak do szpitala. PLPS przychylił się do wniosku włodarzy klubu z Zagłębia o przełożenie spotkania.

Przyczyną są problemy zdrowotne. W trakcie długiego powrotu z Bacau, gdzie we wtorek MKS rozgrywał mecz Ligi Mistrzyń, nie dość, że wystąpiły komplikacje z transportem, w efekcie których siatkarki wróciły do Dąbrowy Górniczej dopiero wczesnym rankiem w czwartek, to w dodatku wystąpiły pierwsze symptomy choroby. Wirus dopadł cały zespół, który obecnie jest hospitalizowany.

W takiej sytuacji zespół nie mógł wyruszyć na spotkanie do Polic. W dniu dzisiejszym zbiera się Rada Nadzorcza, na której zostanie poruszony temat meczu z Chemikiem. – Dzisiaj zbiera się Rada Nadzorcza i będziemy na ten temat rozmawiać. Będziemy wnioskować o przełożenie spotkania. Z takich, a nie innych przyczyn nie powinno być problemów, aby zarówno Chemik, jak i władze ORLEN Ligi przychyliły się do naszego wniosku. Oby jak najszybciej cały nasz zespół wrócił do zdrowia – przekazał Robert Karlik, dyrektor sportowy klubu.

– Czekamy na decyzję ORLEN Ligi odnośnie zaistniałej sytuacji – mówi Joanna Żurowska, prezes Chemika Police. – Organizacyjnie i sportowo jesteśmy gotowi do rozegrania meczu. Jednak w takiej sytuacji sobotnie spotkanie nie odbędzie się. Siatkarkom z Dąbrowy Górniczej współczujemy bardzo i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia – dodała Żurowska.
Jak poinformowała oficjalna strona internetowa Chemika Police, PLPS przychylił się do wniosku włodarzy Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. W oficjalnym piśmie Głównego Komisarza PlusLigi Cezarego Matusiaka możemy przeczytać:

„W związku z nagłą niedyspozycją siatkarek z Dąbrowy Górniczej, wymagającą hospitalizacji w miejscowym szpitalu w dniu dzisiejszym, mecz ORLEN Ligi nr 56 do rozegrania w Policach dnia 21.12.2013 r. zostaje odwołany. Nowy termin rozegrania meczu zostanie wyznaczony odrębnie”.

źródło: chemik-police.com, mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved