Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marek Kardoš: Z takimi przeciwnikami łatwiej jest grać

Marek Kardoš: Z takimi przeciwnikami łatwiej jest grać

fot. archiwum

- Niestety był to mecz bez emocji, a tak się nie da grać w siatkówkę - stwierdził po meczu ze Skrą Bełchatów szkoleniowiec częstochowian, Marek Kardoš. - Szkoda, bo przegraliśmy w nieładnym stylu i w złych nastrojach rozjeżdżamy się do domów - dodał Dawid Murek.

Jako pierwszy głos na pomeczowej konferencji prasowej zabrał kapitan Skry, Mariusz Wlazły. – Cieszymy się, że wygraliśmy ostatni mecz w 2013 roku. Mam nadzieję, że przyszły rok też będzie dla nas szczęśliwy. Obawialiśmy się meczu w Częstochowie, nie chcieliśmy, żeby wkradła się w nasze szeregi dekoncentracja, dlatego mocno przygotowywaliśmy się do tego spotkania – powiedział atakujący gości.

– Skra wygrała zasłużenie – rozpoczął Dawid Murek, kapitan akademików z Częstochowy. – Teraz mamy okres, w którym możemy troszkę odpocząć. Wszystkim przyda się regeneracja. Naładujemy akumulatory i wejdziemy w ten nowy rok w lepszych nastrojach – powiedział przyjmujący, który żałował, że jego zespół przegrał mecz bez walki. – Wracając do meczu, to bełchatowianie w pełni kontrolowali sytuację na boisku. Nie byliśmy w stanie im zagrozić. Tym bardziej tego żałujemy, bo z takimi przeciwnikami powinniśmy wyjść na boisko i walczyć. Nie mamy przecież nic do stracenia. Rozumiem, że wśród młodych zawodników mogła pojawić się trema ze względu na obecność telewizji. Szkoda też, bo przegraliśmy w nieładnym stylu i w złych nastrojach rozjeżdżamy się do domów – tłumaczył były reprezentant Polski. – Mam nadzieję, że w przyszłym roku zdobędziemy tych punktów więcej – zakończył Murek.

Trener Skry, Miguel Falasca, wyraził swoje zadowolenie ze zwycięstwa, lecz nie do końca był usatysfakcjonowany z gry w obronie bełchatowian. – Oczywiście jesteśmy szczęśliwi ze zwycięstwa i trzech punktów. Uważam, że zagraliśmy całkiem nieźle w ataku. W obronie jednak powinniśmy podbić więcej piłek. Próbowaliśmy to robić, ale nie zawsze się to udawało. Chciałbym, żebyśmy byli bardziej aktywni w tym elemencie – stwierdził Falasca.Podobnie jak kapitanowi ekipy z Częstochowy, trenerowi Markowi Kardošowi również nie podobało się to, że jego drużyna przegrała mecz bez walki. – Przykro mi, bo z takimi przeciwnikami jak Skra, Resovia czy ZAKSA teoretycznie powinno grać się łatwiej, na luzie. W Kędzierzynie-Koźlu zagraliśmy dobre spotkanie, ale w tym pojedynku tego zabrakło. Chcieliśmy to powtórzyć, żeby zrobić dwa kroki naprzód. Niestety był to mecz bez emocji, a tak się nie da grać w siatkówkę – zakończył Słowak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved