Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Julien Lyneel: Celem jest kwalifikacja do mistrzostw świata

Julien Lyneel: Celem jest kwalifikacja do mistrzostw świata

fot. archiwum

Już za niespełna dwa tygodnie Francuzi rozegrają turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata, w którym zmierzą się z Białorusią, Hiszpanią i Belgią. - Celem jest zajęcie pierwszego miejsca w grupie i oczywiście zakwalifikowanie się - mówi Julien Lyneel.

W swojej karierze w których rozgrywkach międzynarodowych miał pan okazję uczestniczyć? Jakie były ich wyniki?

Julien Lyneel: Miałem okazję brać udział w Lidze Światowej w 2011 i w 2013 roku, także w mistrzostwach Europy w tych samych latach. Podczas tych ostatnich rozgrywek zostaliśmy niestety wyeliminowani w ćwierćfinale przez późniejszego zwycięzcę. Nasza ekipa ma duży potencjał.

Od 2005 roku Francja nie miała okazji organizować turnieju tego formatu co kwalifikacje do mistrzostw świata. W jakiś sposób te zawody są dla pana wyjątkowe?To naprawdę coś wyjątkowego zobaczyć, że my we Francji też możemy organizować turnieje międzynarodowe tej rangi. Konkurencja jest naprawdę duża ze strony takich krajów jak Polska, Włochy i Bułgaria, które zmonopolizowały prawie całkowicie rozgrywki międzynarodowe. Teraz udało nam się dostać organizację kwalifikacji do mistrzostw świata, trzeba z tego korzystać, żeby ludzie o nas mówili, wykreować francuskiego kibica. I co rozumie się samo przez się, zakwalifikować się do mistrzostw świata w sprzyjającej atmosferze.

Granie w dużych rozgrywkach międzynarodowych we Francji jest wydarzeniem, którego chciałoby doświadczyć wielu zawodników. Co pan sądzi o tych zawodach?

– Oczywiście, że zawsze jest wygodniej grać mecze u siebie, przed swoimi kibicami. Patrząc na obrazki z tegorocznych spotkań Ligi Światowej w Rouen, Tuluzie i Montbéliard, publiczność tam była genialna. Przeżyliśmy tam naprawdę wyjątkowe chwile. Mam nadzieję, że w Paryżu będą tłumy, to nas poniesie!

Tegoroczny sezon reprezentacyjny jest długi, święta zapowiadają się krótkie tego roku. Jak się pan czuje fizycznie i psychicznie w tym momencie?

– To prawda, że okres pomiędzy mistrzostwami Europy i rozgrywkami ligowymi był ciężki, naprawdę mało odpocząłem i wszyscy odczuwamy lekkie zmęczenie, ale to w tym okresie jest całkowicie normalne. To uczucie nie trwa nigdy zbyt długo. Wiemy, dlaczego tutaj jesteśmy i stawka jest na tyle wysoka, że wszyscy chłopcy stawią się na zgrupowaniu.

Jaki jest cel reprezentacji Francji?

– Celem jest zajęcie pierwszego miejsca w grupie i oczywiście kwalifikacja.

Jakie są pana zdaniem trudności, które będziecie musieli pokonać, by zdobyć bilet na mistrzostwa świata?

– Szybkie odzyskanie tej samej spójności grupy, którą mieliśmy tego lata, koncentracja przez całe zgrupowanie oraz turniej, ponieważ żaden mecz nie będzie łatwy. To będzie jedna wielka bitwa! Ale my będziemy tam po to, by walczyć!

Jaka pana zdaniem jest mocna strona reprezentacji Francji?

– Nasza waleczność i jakość naszej gry będą największymi atutami.

Jaka będzie pana rola w tym turnieju? Na czym będzie się pan szczególnie koncentrował?

– Moja rola jest taka sama jak pozostałych kolegów z drużyny. Chodzi tu o danie z siebie wszystkiego, po to by osiągnąć nasz cel, kwalifikację! To jest szczęście i honor być wybranym i reprezentować Francję. To, co pokażemy na boisku, pozostaje najważniejsze.

Jakie są pana prognozy co do tego turnieju kwalifikacyjnego i ewentualnie mistrzostw świata?

– Nie lubię prognoz, ale powiedzmy, że Francja się zakwalifikuje i potem zdobędzie mistrzostwo świata. To byłoby piękne, nieprawdaż?

źródło: ffvb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved