Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Szeroka kadra Szwajcarii na kwalifikacje do MŚ 2014

Szeroka kadra Szwajcarii na kwalifikacje do MŚ 2014

fot. archiwum

Zespół Szwajcarii będzie pierwszym rywalem Polek w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata, który odbędzie się w dniach 3-5 stycznia w Łodzi. W ostatnich mistrzostwach Europy reprezentacja tego kraju zajęła czternaste miejsce.

W grupie, która swoje mecze rozgrywała w Zurychu, była ostatnia. Jeden punkt zdobyła w spotkaniu z Francją. Po 0:3 uległa Włoszkom i Belgijkom.

Drużyna Szwajcarii do tej pory nie odnosiła dużych sukcesów na arenie międzynarodowej. Podopieczne Timo Lippunera znalazły się w trzeciej rundzie europejskich kwalifikacji do mistrzostw świata dzięki dobrym występom we wcześniejszych etapach kwalifikacyjnych. W pierwszej rundzie Szwajcarki zajęły drugie miejsce w grupie, ustępując tylko Belgijkom, a potem kolejny etap ukończyły na trzeciej pozycji.

Reprezentacja Szwajcarii przygotowania do turnieju w Łodzi rozpocznie na początku przyszłego tygodnia. W dniach 27-29 grudnia zespół weźmie udział w turnieju Top Volley International, w którym wystąpią następujące drużyny: Banana Boat Praia Clube (Brazylia), Schweriner SC (Niemcy), RC Cannes (Francja), Volero Zurych (Szwajcaria) i Dynamo Krasnodar (Rosja). Grupowymi rywalkami Szwajcarek będą zespoły Banana Boat Praia Clube oraz RC Cannes.1 stycznia podopieczne Timo Lippunera udadzą się do Polski, gdzie będą trenować przez dwa dni, a 3 stycznia rozegrają pierwszy mecz turnieju w Łodzi z reprezentacją Polski. Do mistrzostw świata awansują zwycięzcy wszystkich pięciu grup eliminacyjnych oraz dwie drużyny z drugich miejsc z największym dorobkiem punktowym.

W Łodzi poza Polską i Szwajcarią zagrają jeszcze drużyny Belgii oraz Hiszpanii.

Szeroka kadra Szwajcarii na kwalifikacje do mistrzostw świata:

Rozgrywające: Kristel Marbach, Zora Widmer, Anabela Sataric
Środkowe: Patricia Schauss, Sandra Stocker, Madlaina Matter, Gabi Schottroff, Léonie Bisang
Przyjmujące: Elena Steinemann, Inès Granvorka, Laura Unternährer
Atakujące: Laura Künzler, Laura Sirucek, Mandy Wigger
Libero: Tabea Dalliard

*Autorką tekstu jest Iwona Gąsior

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved