Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Katarzyna Skowrońska-Dolata: Jestem bardzo podekscytowana

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Jestem bardzo podekscytowana

fot. archiwum

Dwukrotna mistrzyni Europy Katarzyna Skowrońska-Dolata poprowadzi w sobotę w poznańskiej Arenie pokazowe zajęcia z dziećmi. To promocja uprawiania siatkówki, ale też idei powstania w najbliższych latach w Poznaniu dużego klubu siatkarskiego.

Na razie Energetyk Poznań jest malutkim klubem, jego siatkarki grają w II lidze. W przyszłości jednak może stać się w kraju znany m.in. za sprawą Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, której marka i rozpoznawalne nazwisko ma pomóc w powstaniu w Poznaniu liczącego się siatkarskiego klubu.

To jednak przyszłość. Na razie zarówno powszechnie znana w Polsce siatkarka, jak i nieco mniej znany klub z Poznania skupiają się na tym, by uprawianie siatkówki w mieście i Wielkopolsce rozpropagować. Dwukrotna mistrzyni Europy z 2003 i 2005 roku, jedna z ostatnich „Złotek”, jakie zostały jeszcze w kadrze Polski, wybrała Poznań jako miejsce, w którym chce osiąść na stałe. Tu ma dom, rodzinę, przyjaciół, i choć sama jest rodowitą warszawianką, stała się mieszkanką Poznania z wyboru. – Dlatego zależy mi na tym, aby siatkówka w Poznaniu była i rozwijała się – podkreśla Katarzyna Skowrońska-Dolata, która sporo czasu spędza poza Polską. Gra w Rabicie Baku w Azerbejdżanie. Kiedy jednak w lidze azerskiej jest przerwa w rozgrywkach, tak jak teraz, pojawia się okazja, by swoje plany wobec poznańskiej siatkówki zrealizować.

Tuż przed świętami, w najbliższą sobotę, reprezentantka Polski weźmie udział w imprezie, która nazywa się „Arena z Gwiazdami”. To turniej młodych siatkarek z udziałem wielkopolskich zespołów. Zagrają: Energetyk Poznań, Szamotulanin Szamotuły, Sparta Złotów, Amber Kalisz, Olimp Września i UKS Środa Wlkp. Zawody rozpoczną się o godz. 10:00 i potrwają do ok. godz. 16:00. Następnie młode siatkarki wezmą udział w spotkaniu z Katarzyną Skowrońską-Dolatą. Nie będzie to tylko rozmowa. Olimpijka z Pekinu poprowadzi również rozgrzewkę i zajęcia treningowe z dziećmi.



Jestem bardzo podekscytowana. Myślę, że pewnie bardziej niż dzieci. Nigdy wcześniej nie robiłam czegoś takiego, nie prowadziłam podobnych zajęć. To mój pierwszy raz! – mówi kapitan reprezentacji Polski, która w środę wróciła do Poznania z Azerbejdżanu.

Po zajęciach wszyscy razem obejrzą w poznańskiej hali Arena derby Wielkopolski w drugiej lidze siatkarek. Prowadzony przez włoskiego trenera Nicolę Vettoriego zespół Energetyka Poznań zagra z UKS-em Murowana Goślina.

Wstęp na sobotni turniej, mecz i spotkanie z dwoma reprezentantkami kraju jest wolny. Początek o godz. 10:00, a impreza potrwa aż do wieczora.

*Więcej w serwisie poznan.sport.pl
Autorem tekstu jest Radosław Nawrot

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved