Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jose Luis Gonzalez: W siatkówce wszystko jest możliwe

Jose Luis Gonzalez: W siatkówce wszystko jest możliwe

fot. plusliga.pl

- Nikt nie spodziewał się, że możemy walczyć z taką determinacją. Wspólnie cieszymy się z tej wygranej, bo razem na nią zapracowaliśmy - przyznał MVP spotkania, argentyński atakujący Jose Luis Gonzalez po zwycięstwie nad Czarnymi Radom.

Wasze sobotnie spotkanie spotkanie obfitowało w wiele zwrotów akcji.

Jose Luis Gonzalez: – Bardzo dobrze rozpoczęliśmy ten mecz, od mocnego serwisu, aż po blok i przyjęcie. Po drugiej partii zaczęliśmy popełniać błędy w polu serwisowym. Z kolei nasi rywale dobrze prezentowali się w kontrataku. Zaś sam tie-break był niesamowity. Pokazał, że w siatkówce wszystko jest możliwe. Nie spodziewaliśmy się, że coś takiego może się przydarzyć, ale walczyliśmy do końca.

Czemu możecie zawdzięczać sukces w piątej partii i całym spotkaniu?– Na boisku pojawił się Kamil (Kwasowski – przyp. red.) i zmienił oblicze naszej gry. Potem Tomek Kalembka i ja dołożyliśmy kilka „oczek”. Ponadto reszta zawodników zaprezentowała mocną zagrywkę. Dodatkowo dobrze zagraliśmy w bloku. Nikt nie spodziewał się, że możemy walczyć z taką determinacją. Wspólnie cieszymy się z tej wygranej, bo razem na nią zapracowaliśmy.

Było to istotne zwycięstwo dla waszego zespołu?

– Zdecydowanie tak. Jesteśmy nową ekipą w tych rozgrywkach. Potrzebowaliśmy tej wygranej, aby wzmocnić naszą pewność siebie przed kolejnym starciem, tym razem z Effectorem Kielce, który walczy o podobne miejsca w tabeli jak my. Bardzo ważne jest dla nas, abyśmy byli dobrze mentalnie przygotowani do tych następnych spotkań. Jeśli wiemy, że możemy pokonać zespół taki jak Czarni, to możemy powalczyć o wygraną z każdym.

Powoli stajesz się kolekcjonerem statuetek MVP.

– Jestem szczęśliwy z tego powodu. To niesamowite uczucie, kiedy komisarz zawodów pozytywnie ocenia twój występ w trakcie danego spotkania. Jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że zdobędę więcej takich wyróżnień.

Jak się czujesz tutaj w Polce?

– Przez ostatnie dwa lata chciałem występować w PlusLidze. Teraz mam taką możliwość, aby w tych rozgrywkach pokazać swoje umiejętności. Ponadto, tutaj wszyscy kochają siatkówkę. Liczę na to, że będę mógł zostać tutaj na dłużej.

Autor wywiadu: Anna Jabłczyk

 

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved