Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Jest reakcja PZPS, kombinacji nie będzie

Jest reakcja PZPS, kombinacji nie będzie

fot. archiwum

Polski Związek Piłki Siatkowej niemal natychmiast zareagował na nasze doniesienia o możliwości „kombinacji" w rozgrywkach minisiatkówki. PZPS i organizatorzy Kinder + Sport zapewniają, że zrobią wszystko, by rywalizacja była od początku uczciwa.

Tydzień temu napisaliśmy, że rosnąca atrakcyjność rozgrywek minisiatkówki Kinder + Sport oraz coraz cenniejsze nagrody zachęciły niektórych działaczy i szkoleniowców do działań, które mogłyby zwiększyć szanse na końcowy sukces. Chodzi o łączenie w jeden zespół zawodników dwóch lub nawet trzech różnych klubów, a potem podział nagrody pomiędzy trenerów. Zawodnicy lub zawodniczki na co dzień grający w rozgrywkach młodziczek w różnych klubach w Kinder + Sport mogliby grać w jednej drużynie – w ten sposób można byłoby nawet pod klubowym szyldem wystawiać reprezentacje województw.

Na tekst błyskawicznie zareagował Polski Związek Piłki Siatkowej. – Każdy przypadek naruszenia zasad regulaminu lub zasad fair-play będzie rozpatrywany indywidualnie. Zasada, którą w takich przypadkach będzie się kierować organizator, brzmi: „nie skrzywdzić dzieci” – twierdzi rzecznik PZPS-u, Janusz Uznański. Wszelkie „kombinacje” to inicjatywa dorosłych. To oni będą przez środowisko siatkarskie i organizatora napiętnowani – dodaje. Również Jakub Malke z JM Marketing Group jako współorganizator zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by takie przypadki nie miały miejsca.

Spory obowiązek będzie więc ciążył na Wojewódzkich Związkach Piłki Siatkowej, które zatwierdzają listy w pierwszych etapach rozgrywek. Mają one natychmiast reagować w przypadku nadużyć, a każde zgłoszenie ma być obowiązkowo dogłębnie zbadane. Wszystko po to, by wykluczyć kombinacje, zanim dojdzie do pierwszych turniejów. – Proszę mi wierzyć, ze PZPS nie odpuści tematu. Nie może się to odbywać kosztem dzieci – zapewnia rzecznik siatkarskiej centrali.Do naszej redakcji spływają również listy od rodziców i trenerów, którzy dziękują za poruszenie tematu. Jak sami zapewniają, oni również będą starali się wyłapać przypadki nadużyć i zgłaszać je do WZPS-ów lub bezpośrednio do PZPS.

Zobacz również:
Kombinacje zaczynają się już w minisiatkówce?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved