Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Fabian Drzyzga: Wytrzymujemy presję

Fabian Drzyzga: Wytrzymujemy presję

fot. Joanna Skólimowska

- Uważam, że zagraliśmy bardzo dobre zawody. Nie było przestojów, które zdarzały się nam często w poprzednich meczach - mówił po spotkaniu z Paris Volly rozgrywający Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski - Fabian Drzyzga.

Po wpadce w meczu z Budvanską Rivijerą Budva byliście pod ścianą. W meczu z Paris Volley musieliście wygrać i udało się to zrobić w świetnym stylu.

Fabian Drzyzga:Znam siłę naszego zespołu. Potrafimy grać w siatkówkę. Przytrafiła nam się wpadka w Budvie, ale to też jest dla nas lekcja, że potrafimy się podnieść po takiej porażce. W tym meczu zrobiliśmy co do nas należy i zdobyliśmy pierwsze miejsce w grupie.

Wolicie grać mecze pod presją?– Myślę, że wytrzymujemy presję. Sami sobie ją na treningach wywieramy, żeby żadne "głupie" piłki nam nie wpadały w boisko. To jest bardzo istotne. Dzięki temu z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień robimy krok do przodu. Osobiście wydaje mi się, że nasza gra wygląda coraz lepiej. Po porażce z Budvanską nie zagraliśmy może najlepszego meczu z AZS-em Olsztyn, ale myślę, że powoli będzie to coraz lepiej wyglądało.

Zgodzisz się, że był to najlepszy mecz Resovii w tym sezonie?

– Myślę, że tak. Chociaż nie mi to oceniać, ale uważam, że zagraliśmy bardzo dobre zawody. Nie było przestojów, które zdarzały się nam często w poprzednich meczach.

Przed wami okres świąteczny i kilkutygodniowa przerwa. Jak spożytkujecie ten czas?

– Tak naprawdę, po meczu, czeka nas jeden dzień odpoczynku, a potem znowu wracamy do ciężkiej pracy na treningach, żeby naładować akumulatory "na maksa". W święta pewnie posiedzimy przy stole, jak nakazuje tradycja. Mamy wolny okres świąteczny i na pewno poświęcimy ten czas dla rodzin. Później powrócimy do treningów i już czekamy na pierwszy mecz w nowym roku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved