Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: Wrocławianki dopełniły formalności

Challenge Cup: Wrocławianki dopełniły formalności

fot. Łukasz Krzywański

W rewanżowym meczu Pucharu Challenge wrocławskie siatkarki rozbiły belgijską drużynę VC Oudegem 3:0 i uzyskały awans do kolejnej rundy. Belgijki jedynie w trzeciej partii nawiązały wyrównaną grę, ale pogoń okazała się zbyt późna i mało skuteczna.

W pierwszym meczu pomiędzy VC Oudegem a Impelem Wrocław nie było niespodzianek. Jedynie w drugiej partii belgijki osiągnęły granicę 20 punktów, zaś w pierwszym i trzecim na parkiecie rządziły wrocławianki. Po tamtym spotkaniu Dorota Medyńska powiedziała: – Bardzo dobry wynik w pierwszej potyczce pozwala nam przystąpić do rewanżu z dużą pewnością siebie i z optymizmem. Oczywiście nie wiemy, czy poziom, jaki zaprezentowały Belgijki, jest ich standardowym poziomem gry, czy może potrafią zagrać o wiele lepiej. Na pewno u siebie będzie im się grać łatwiej, ale mimo to my nie wyobrażamy sobie innego scenariusza niż nasze zwycięstwo i awans do kolejnej rundy.

Domniemania libero ekipy z Dolnego Śląska potwierdziły się w rewanżu tylko częściowo. Podopieczne Tore Aleksandersena od pierwszych piłek narzuciły swój rytm gry gospodyniom. Szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, aby podczas drugiej przerwy technicznej prowadzić 16:10. Zawodniczki VC Oudegem mimo wysiłków nie były w stanie zmniejszyć strat i znaleźć recepty na równą grę przyjezdnych. Wrocławianki natomiast dowiozły wysoką przewagę do końca, wygrywając ostatecznie 25:18.

Druga odsłona tego spotkania bardzo przypominała pierwszą i trzecią z pojedynku w Polsce. Zawodniczki Impelu wręcz zdeklasowały swoje przeciwniczki, pozwalając im jedynie na zdobywanie pojedynczych oczek. Same zaś punktowały seriami, a było to możliwe między innymi dzięki bardzo mocnym zagrywkom. Wygrana do 10 nieco rozluźniła atmosferę w szeregach podopiecznych Tore Aleksandersena, zaś samemu trenerowi dała możliwość wprowadzenia na parkiet pozostałych siatkarek. Belgijki próbowały wykorzystać sytuację i „urwać” przyjezdnym chociaż jednego seta. Wyszły nawet na prowadzenie 13:8, jednak widać było, że wrocławianki nie zamierzają pozwolić na przedłużenie rywalizacji. Najpierw doprowadziły do remisu, zaś następnie rozstrzygnęły końcówkę na swoją korzyść.W kolejnej rundzie Challenge Cup Impel Wrocław ponownie trafił na rywala z Belgii. Tym razem będzie to zespół Hermes Oostende, który w I rundzie pokonał 3:0 i 3:2 holenderski Irmato Weert.

VC Oudegem – Impel Wrocław 0:3
(18:25, 10:25, 23:25)

Składy zespołów:
VC Oudegem: Szkudlarek (4 pkt.), Tuifua (4), Cianci (6), Callens (4), Gillis (12), Devreese (5), Neyt (libero) oraz Van de Vyver i Ruysschaert (4)
Impel Wrocław: Dirickx, Kąkolewska (2), Wilson (9), Pyziołek (8), Kaczor (6), Sieczka (9), Medyńska (libero) oraz Gryka, Polak (8), Mroczkowska (1), Dozier (3) i Konieczna (7)

Zobacz również:
Wyniki 1/16 Pucharu Challenge kobiet

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved