Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Andrzej Kowal: W kolejnych rundach musimy zagrać jeszcze lepiej

Andrzej Kowal: W kolejnych rundach musimy zagrać jeszcze lepiej

fot. Cezary Makarewicz

Asseco Resovia Rzeszów w trzech setach pokonała Paris Volley w ostatnim meczu LM, wygrywając grupę C. - Pokazaliśmy, że jesteśmy bardzo dobrym zespołem - mówił po spotkaniu kapitan rzeszowian, Olieg Achrem.

Przegraliśmy z Resovią i nie zajmiemy pierwszego miejsca w grupie – rozpoczął kapitan paryżan Dennis Van Der Veen.Myślę, że nie zagraliśmy złego spotkania, lecz nasi rywale byli lepsi. Obie drużyny znakomicie zagrywały, a u gospodarzy w dodatku dobrze funkcjonowała relacja blok-obrona – stwierdził holenderski środkowy, który ubolewał nad odpadnięciem jego zespołu z Ligi Mistrzów. – Chcieliśmy wygrać grupę, lecz nie zdołaliśmy tego wykonać i znaleźliśmy się na trzeciej pozycji – zakończył.

Zadowolenia z kolei nie krył kapitan ekipy z Podkarpacia, Olieg Achrem. Rzeszowski przyjmujący wspomniał, że po porażce z Budvanską sytuacja zespołu nie była zbyt korzystna. – Dla nas to było bardzo ważne spotkanie, gdyż przegraliśmy z Budvanską Rivijerą Budva i mieliśmy problemy – stwierdził. – Byliśmy bardzo skoncentrowani od początku do końca i możemy cieszyć się z wygranej w trzech setach i pierwszego miejsca w grupie. Pokazaliśmy, że jesteśmy bardzo dobrym zespołem – dodał Achrem.

Trener Paris Volley, Dorian Rougeyron, nie był, rzecz jasna, zadowolony z wyniku i gry swoich podopiecznych. – Przeszliśmy obok tego meczu. Nie wykorzystaliśmy wielu szans nie tylko w tym spotkaniu, lecz również w całych rozgrywkach. Resovia była od nas lepsza w każdym elemencie, również pod względem psychologicznym, bo ciążyła na nas presja – skomentował francuski trener. Paryżanie pomimo czterech zwycięstw w rozgrywkach i tylko dwóch porażkach żegnają się z Ligą Mistrzów i swoją europejską przygodę będą kontynuować w Pucharze CEV. – Jesteśmy rozczarowani, bo włożyliśmy sporo wysiłku i pracy. Liczyliśmy, że uda nam się wygrać to spotkanie. Ciężko nam zrozumieć, że pomimo czterech zwycięstw w sześciu meczach LM nie udało nam się awansować do kolejnej rundy – dodał Rougeyron.Andrzej Kowal, trener Resovii, był umiarkowanie zadowolony z gry zespołu. Szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że chcąc uzyskać korzystny rezultat, jego drużyna musi zagrać jeszcze lepiej w kolejnej fazie. – To było niezłe spotkanie w naszym wykonaniu, ale też nie ustrzegliśmy się błędów. Na pewno w kolejnych rundach musimy grać zdecydowanie lepiej – tłumaczył trener mistrzów Polski. – Mieliśmy dużo niewykorzystanych kontr, szczególnie w trzecim secie. Siatkówka jest taką grą, że kontrataki trzeba zamieniać na punkty. Jeżeli mamy przewagę, to trzeba ją zwiększać, trzeba przeciwnika dobić. Nie możemy dopuszczać do sytuacji, gdzie przeciwnik nas dochodzi i robi się nerwowa końcówka – wspominał. – Zespół wie o tym, że musimy grać zdecydowanie lepiej. Teraz czas na przerwę i chwilę oddechu, a w nowym roku szykują się nowe emocje – zakończył Andrzej Kowal.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved