Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Łukasz Żygadło wraca do zdrowia

Łukasz Żygadło wraca do zdrowia

fot. Joanna Skólimowska

W październiku na jednym z treningów Łukasz Żygadło doznał groźnej kontuzji. Siatkarz Zenitu Kazań od samego początku walczy, by jak najszybciej wrócić na boisko. - Jestem optymistą - mówi Przeglądowi Sportowemu i opowiada o postępach w rehabilitacji.

W czasie treningu skacząc do bloku, Łukasz Żygadło nastąpił na nogę kolegi z drużyny i już tego samego wieczoru był operowany. – Kiedy spojrzałem na swoją nogę, byłem przerażony i od razu wiedziałem, że sezon mam z głowy. Noga była nienaturalnie wykręcona, stopa wyszła ze stawu i była obok, jakby poza kością, blokując naczynia krwionośne, które odprowadzały krew do stopy. Trzeba było działać błyskawicznie – opowiada zawodnik. Poważny uraz sprawił, że sezon w lidze rosyjskiej polski rozgrywający musi spisać na straty, a sam musi się mocno przyłożyć, by wyleczyć kostkę i powrócić do gry. Po kilku miesiącach walki Łukasz Żygadło pozytywnie patrzy w przyszłość. – Jestem optymistą. Dzisiaj odstawiłem kule, w przyszłym tygodniu zdejmuję specjalny but ortopedyczny, w którym teraz chodzę – mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym polski rozgrywający.

W Zenicie Kazań zawodnik miał grać od tego sezonu, wcześniej bronił barw Fakieła Nowyj Urengoj. W świetle powstałego problemu z rozgrywającym rosyjska drużyna zastąpiła Polaka Nicolą Grbiciem. Teraz Żygadło ma na głowie rehabilitację, ale już patrzy w przyszłość i nie może doczekać się powrotu do treningów. – Do pełnego treningu będę mógł wrócić prawdopodobnie dopiero w marcu, teraz czas poświęcam rehabilitacji. Pracuję nad powrotem do sprawności w specjalnym centrum rehabilitacyjnym przy klubie piłkarskim w Bolonii, gdzie między innymi ponad trzy godziny dziennie spędzam na basenie. Po tym wszystkim, co się wydarzyło, wiem, że teraz w procesie zdrowienia to głowa jest najważniejsza, a nie kostka – dodaje Żygadło.

Cały artykuł Kamila Drąga w serwisie przegladsportowy.plźródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved